gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukte bij Open Monumentendagen

fbd20e952ab32adc144461edfedfff9b

Ongeveer 32.500 bezoekers hebben tijdens de Open Monumentendagen een kijkje genomen bij één van de 66 deelnemende monumenten. Het evenement was zaterdag en zondag.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Op verschillende plekken werden activiteiten georganiseerd. Zo stelde het Patriciërshuis zijn pas gerenoveerde 17e-eeuwse kelder open, mét figuranten. De rechtbank organiseerde demonstratiezittingen.

Op zaterdag konden bezoekers in het kader van de Nationale Orgeldag in diverse kerken zelf orgel bespelen. Daarnaast konden kinderen terecht bij het circus in de Kloostertuin. Een acrobaat deed verschillende stunts met de kinderen en volwassenen uit het publiek.

In het Hof was er zaterdagavond ook genoeg te doen voor jongeren tijdens het festival Bakkie Vrijheid. Ze konden genieten van muziek, graffiti spuiten en een kijkje nemen in het museum.

Met de Open Monumentendag willen de organisatoren de aandacht vergroten door bijzonder Nederlands cultureel erfgoed toegankelijk te maken.


Lees ook

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.