gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukte bij Open Monumentendagen

fbd20e952ab32adc144461edfedfff9b

Ongeveer 32.500 bezoekers hebben tijdens de Open Monumentendagen een kijkje genomen bij één van de 66 deelnemende monumenten. Het evenement was zaterdag en zondag.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Op verschillende plekken werden activiteiten georganiseerd. Zo stelde het Patriciërshuis zijn pas gerenoveerde 17e-eeuwse kelder open, mét figuranten. De rechtbank organiseerde demonstratiezittingen.

Op zaterdag konden bezoekers in het kader van de Nationale Orgeldag in diverse kerken zelf orgel bespelen. Daarnaast konden kinderen terecht bij het circus in de Kloostertuin. Een acrobaat deed verschillende stunts met de kinderen en volwassenen uit het publiek.

In het Hof was er zaterdagavond ook genoeg te doen voor jongeren tijdens het festival Bakkie Vrijheid. Ze konden genieten van muziek, graffiti spuiten en een kijkje nemen in het museum.

Met de Open Monumentendag willen de organisatoren de aandacht vergroten door bijzonder Nederlands cultureel erfgoed toegankelijk te maken.


Lees ook

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.