gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukte bij Open Monumentendagen

fbd20e952ab32adc144461edfedfff9b

Ongeveer 32.500 bezoekers hebben tijdens de Open Monumentendagen een kijkje genomen bij één van de 66 deelnemende monumenten. Het evenement was zaterdag en zondag.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Op verschillende plekken werden activiteiten georganiseerd. Zo stelde het Patriciërshuis zijn pas gerenoveerde 17e-eeuwse kelder open, mét figuranten. De rechtbank organiseerde demonstratiezittingen.

Op zaterdag konden bezoekers in het kader van de Nationale Orgeldag in diverse kerken zelf orgel bespelen. Daarnaast konden kinderen terecht bij het circus in de Kloostertuin. Een acrobaat deed verschillende stunts met de kinderen en volwassenen uit het publiek.

In het Hof was er zaterdagavond ook genoeg te doen voor jongeren tijdens het festival Bakkie Vrijheid. Ze konden genieten van muziek, graffiti spuiten en een kijkje nemen in het museum.

Met de Open Monumentendag willen de organisatoren de aandacht vergroten door bijzonder Nederlands cultureel erfgoed toegankelijk te maken.


Lees ook

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.