Dordrecht, Netherlands

Drukte op de golfbaan door corona: "Met een golfclub houd je makkelijk afstand"

“Golfen doe je met een metalen club, die ongeveer een meter lang is, dus het is sowieso een goed idee om bij mensen uit de buurt te blijven, die met zo´n golfstok aan het werk zijn”, zegt Christian Krijnen van Crayenstein golf. Ondanks dat we de wintermaanden ingaan, wordt het door corona steeds drukker op de golfbaan. Het is namelijk een sport waar je door het grote terrein en de golfclubs, makkelijk afstand kan houden. En dat merkt ook de club op de Baankhoekweg.
Nynke Cuperus | 28 oktober 2020 12:07 | Aangepast op 28 oktober 2020 12:07
“Golfen doe je met een metalen club, die ongeveer een meter lang is, dus het is sowieso een goed idee om bij mensen uit de buurt te blijven, die met zo´n golfstok aan het werk zijn”, zegt Christian Krijnen van Crayestein golf. Ondanks dat we de wintermaanden ingaan, wordt het door corona steeds drukker op de golfbaan. Het is namelijk een sport waar je door het grote terrein en de golfclubs, makkelijk afstand kan houden. En dat merkt ook de club op de Baankhoekweg.

De golfclub ziet met name dat eigen leden vaker op de baan verschijnen. “Maar we zien ook wel een hoop mensen die het golfen opnieuw willen ervaren”, legt Krijnen uit. “In die categorie zien we wel meer jongere mensen, die normaal gesproken hobby´s hebben of hadden die dat door corona niet meer kunnen. Nu pakken ze dus het golfen op of komen ze in ieder geval kijken of het wat voor ze is.”

Stijging aantal beginners

Toch betekent dat niet dat het aantal leden bij de club meteen stijgt. “De stap om lid te worden is voor een hoop mensen nog eentje die een paar maanden duurt. Om echt de baan in te gaan, moet je het golf eerst onder de knie krijgen. We hebben wel gezien dat we twee keer zoveel mensen hebben voor de handicap 54-cursus, die we nu in september gestart zijn, dan we normaal gesproken in deze wat koelere periode hebben. Als ze het niveau hebben dat ze de baan in mogen, dan komt vaak een lidmaatschap pas om de hoek kijken.”

Of het aantal leden dus ook daadwerkelijk zal stijgen, kan Krijnen nog niet zeggen. “Ik verwacht het wel enigszins.”

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Meer dan 400 waarschuwingen voor rijden in voetgangersgebied: boetes in aantocht

De gemeente Dordrecht heeft in nog geen twee maanden tijd ruim vierhonderd waarschuwingen uitgedeeld...

Van Drunen, Dorsman en veel PKC-korfballers in de race voor nationale sportprijs

Lotte van Drunen staat op de shortlist met kanshebbers op de titel Sportvrouw van het jaar. Dat maak...

De Plucheplakkers zien hoe racisme zege van FC Dordrecht overschaduwt

Voetbal kan heel mooi zijn, maar soms is voetbal heel lelijk. Dat blijkt na het uitduel met Roda JC ...

Drechtsteden, Stedin en HVC werken samen aan oplossing overbelast elektriciteitsnet

Netbeheerder Stedin, publiek warmtebedrijf HVC en Smart Delta Drechtsteden gaan meer samenwerken om ...

'Hoe dichter bij Dordt...': wat wordt dé slogan van Dordrecht?

Dordrecht krijgt voor het eerst een stadsmerk. Veel andere steden gingen haar al voor, maar nu vindt...

Jaarlijkse vogeltentoonstelling geannuleerd vanwege vogelgriep: ‘We voelen onmacht’

De jaarlijkse tentoonstelling waarbij vogelliefhebbers uit heel Zuid-Holland samenkomen, gaat niet ...