gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duikbril is alternatief voor schaarse mondkapjes

692b9ab59a8e0c89f0df8f20a67ba8f1

Duikbrillen zijn een prima alternatief voor mondkapjes. Een anesthesioloog van het Dordtse Albert Schweizerziekenhuis, waar een tekort aan mondkapjes dreigde, en de eigenaar van een duikshop in Reeuwijk hebben dat samen bedacht en uitgewerkt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het gaat om zogeheten volgelaatsbrillen. Dat zijn duikbrillen die vrijwel het hele gezicht bedekken. De snorkel wordt vervangen door een luchtfilter, dat 24 uur bescherming biedt tegen virussen.

Het ziekenhuis heeft de complete voorraad brillen opgekocht.


De arts is een fervent duikliefhebber en klant bij de winkel van Arjan de Graaf: "Hij heeft de bril al gebruikt in het ziekenhuis. En naar volle tevredenheid. Hij sluit hermetisch af, beslaat niet en geeft 99,99 procent bescherming."


"Dat is méér dan de mondkapjes die nu in ziekenhuizen gebruikt worden", zegt De Graaf, "ik ben geen medicus en deze bril is nog niet medisch gecertificeerd, maar er is veel belangstelling voor. Ik heb zelfs de TU Delft al aan de lijn gehad."


Ook financieel is de vinding aantrekkelijk", zegt De Graaf: "De luchtfilters kosten één tot drie of vier euro. Dat levert een enorme besparing op voor ziekenhuizen, want nu worden bij één patiënt dagelijks soms wel 25 mondkapjes à acht euro gebruikt."


De versleutelde duikbril kan met reguliere ontsmettingsmiddelen van een ziekenhuis gereinigd worden en is dus herbruikbaar. De arts krijgen we vandaag niet te spreken. "Die is heel druk met patiënten", zegt een woordvoerder van het Dordtse ziekenhuis.

Lees ook

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.