gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duikbril is alternatief voor schaarse mondkapjes

692b9ab59a8e0c89f0df8f20a67ba8f1

Duikbrillen zijn een prima alternatief voor mondkapjes. Een anesthesioloog van het Dordtse Albert Schweizerziekenhuis, waar een tekort aan mondkapjes dreigde, en de eigenaar van een duikshop in Reeuwijk hebben dat samen bedacht en uitgewerkt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het gaat om zogeheten volgelaatsbrillen. Dat zijn duikbrillen die vrijwel het hele gezicht bedekken. De snorkel wordt vervangen door een luchtfilter, dat 24 uur bescherming biedt tegen virussen.

Het ziekenhuis heeft de complete voorraad brillen opgekocht.


De arts is een fervent duikliefhebber en klant bij de winkel van Arjan de Graaf: "Hij heeft de bril al gebruikt in het ziekenhuis. En naar volle tevredenheid. Hij sluit hermetisch af, beslaat niet en geeft 99,99 procent bescherming."


"Dat is méér dan de mondkapjes die nu in ziekenhuizen gebruikt worden", zegt De Graaf, "ik ben geen medicus en deze bril is nog niet medisch gecertificeerd, maar er is veel belangstelling voor. Ik heb zelfs de TU Delft al aan de lijn gehad."


Ook financieel is de vinding aantrekkelijk", zegt De Graaf: "De luchtfilters kosten één tot drie of vier euro. Dat levert een enorme besparing op voor ziekenhuizen, want nu worden bij één patiënt dagelijks soms wel 25 mondkapjes à acht euro gebruikt."


De versleutelde duikbril kan met reguliere ontsmettingsmiddelen van een ziekenhuis gereinigd worden en is dus herbruikbaar. De arts krijgen we vandaag niet te spreken. "Die is heel druk met patiënten", zegt een woordvoerder van het Dordtse ziekenhuis.

Lees ook

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.