gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duikbril is alternatief voor schaarse mondkapjes

692b9ab59a8e0c89f0df8f20a67ba8f1

Duikbrillen zijn een prima alternatief voor mondkapjes. Een anesthesioloog van het Dordtse Albert Schweizerziekenhuis, waar een tekort aan mondkapjes dreigde, en de eigenaar van een duikshop in Reeuwijk hebben dat samen bedacht en uitgewerkt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het gaat om zogeheten volgelaatsbrillen. Dat zijn duikbrillen die vrijwel het hele gezicht bedekken. De snorkel wordt vervangen door een luchtfilter, dat 24 uur bescherming biedt tegen virussen.

Het ziekenhuis heeft de complete voorraad brillen opgekocht.


De arts is een fervent duikliefhebber en klant bij de winkel van Arjan de Graaf: "Hij heeft de bril al gebruikt in het ziekenhuis. En naar volle tevredenheid. Hij sluit hermetisch af, beslaat niet en geeft 99,99 procent bescherming."


"Dat is méér dan de mondkapjes die nu in ziekenhuizen gebruikt worden", zegt De Graaf, "ik ben geen medicus en deze bril is nog niet medisch gecertificeerd, maar er is veel belangstelling voor. Ik heb zelfs de TU Delft al aan de lijn gehad."


Ook financieel is de vinding aantrekkelijk", zegt De Graaf: "De luchtfilters kosten één tot drie of vier euro. Dat levert een enorme besparing op voor ziekenhuizen, want nu worden bij één patiënt dagelijks soms wel 25 mondkapjes à acht euro gebruikt."


De versleutelde duikbril kan met reguliere ontsmettingsmiddelen van een ziekenhuis gereinigd worden en is dus herbruikbaar. De arts krijgen we vandaag niet te spreken. "Die is heel druk met patiënten", zegt een woordvoerder van het Dordtse ziekenhuis.

Lees ook

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.