gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

DuPont mag ook minder herrie maken

99fe14a44a49f02e0363e38be0998c33

De bedrijven DuPont en Chemours mogen minder herrie maken dan ze nu willen. Dit heeft de gemeente Dordrecht gemeld in een brief aan de provincie Zuid-Holland over de nieuwe vergunningsaanvraag van de bedrijven.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In een nieuwe vergunningsaanvraag hebben de bedrijven een zogeheten geluidscontour gemeld. Deze zou echter niet overeenkomen met de vergunning die de bedrijven vorig jaar kreeg. Zo hebben de bedrijven ook niet laten onderzoeken hoe ze de herrie kunnen voorkomen. De gemeente Dordrecht wil dat de bedrijven dat alsnog gaat onderzoeken.

Daarnaast zouden DuPont en Chemours nu meer stoffen uitstoten dan nu in de vergunning staat. Dit vindt de gemeente onacceptabel.

Verder is er nog een knelpunt met betrekking tot de externe veiligheid rond DuPont. De omwonenden zouden dus meer risico lopen dan volgens de huidige vergunningen toegestaan is.

Lees ook

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.