gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

DuPont mag ook minder herrie maken

99fe14a44a49f02e0363e38be0998c33

De bedrijven DuPont en Chemours mogen minder herrie maken dan ze nu willen. Dit heeft de gemeente Dordrecht gemeld in een brief aan de provincie Zuid-Holland over de nieuwe vergunningsaanvraag van de bedrijven.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In een nieuwe vergunningsaanvraag hebben de bedrijven een zogeheten geluidscontour gemeld. Deze zou echter niet overeenkomen met de vergunning die de bedrijven vorig jaar kreeg. Zo hebben de bedrijven ook niet laten onderzoeken hoe ze de herrie kunnen voorkomen. De gemeente Dordrecht wil dat de bedrijven dat alsnog gaat onderzoeken.

Daarnaast zouden DuPont en Chemours nu meer stoffen uitstoten dan nu in de vergunning staat. Dit vindt de gemeente onacceptabel.

Verder is er nog een knelpunt met betrekking tot de externe veiligheid rond DuPont. De omwonenden zouden dus meer risico lopen dan volgens de huidige vergunningen toegestaan is.

Lees ook

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.