Dordrecht, Netherlands

DuPont mag ook minder herrie maken

De bedrijven DuPont en Chemours mogen minder herrie maken dan ze nu willen. Dit heeft de gemeente Dordrecht gemeld in een brief aan de provincie Zuid-Holland over de nieuwe vergunningsaanvraag van de bedrijven.
Leo Roubos | 6 juni 2018 17:11 | Aangepast op 6 juni 2018 17:11
In een nieuwe vergunningsaanvraag hebben de bedrijven een zogeheten geluidscontour gemeld. Deze zou echter niet overeenkomen met de vergunning die de bedrijven vorig jaar kreeg. Zo hebben de bedrijven ook niet laten onderzoeken hoe ze de herrie kunnen voorkomen. De gemeente Dordrecht wil dat de bedrijven dat alsnog gaat onderzoeken.

Daarnaast zouden DuPont en Chemours nu meer stoffen uitstoten dan nu in de vergunning staat. Dit vindt de gemeente onacceptabel.

Verder is er nog een knelpunt met betrekking tot de externe veiligheid rond DuPont. De omwonenden zouden dus meer risico lopen dan volgens de huidige vergunningen toegestaan is.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

112-nieuws: vrouw loopt water in en speuren naar fietslampje in sloot

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 10 dec 2025 14:30

Lees ook

Inbraak Dordthuis via wooncomplex: gemeente doet aangifte

De gemeente Dordrecht doet aangifte van een inbraak in het Dordthuis in aanbouw. Op de nacht van 1 o...

Deze gemeente krijgt een nieuwe opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen

Hardinxveld-Giessendam krijgt een derde opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen. De gemeenteraad...

Nieuw kanaal moet Kinderdijk droge voeten bezorgen

De Alblasserwaard krijgt een nieuw kanaal. Het nieuwe kanaal tussen Hardinxveld-Giessendam en Giesse...

Meerdere auto's uitgebrand in Sliedrecht

In Sliedrecht zijn in de nacht van zondag op maandag twee auto’s uitgebrand. Dat gebeurde aan de Kar...

Twee Papendrechters vast na steekpartij waarbij 18-jarige gewond raakte

De politie heeft zondag twee 20-jarige mannen uit Papendrecht aangehouden voor een steekpartij in de...

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...