gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duurzaam voedsel moet hoger op Dordtse agenda

c2639aba8c3b18f064f4b7064a2cf2c7

Deze dagen worden in Dordt door de Drechtstadsboer de Boer Burger dialogen gehouden. Bestuurders, beleidsmakers en food-professionals praten dan over stadslandbouw en hoe ons voedsel zo duurzaam mogelijk kan worden geproduceerd.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Toch gebeurt er in Dordrecht nog weinig. Zo heeft de Drechtstadsboer het niet voor elkaar gekregen stadslandbouw op de velden van Amstelwijck te realiseren.

Volgens Annette de Vlieger van de Drechtstadsboer ligt dit vraagstuk bij de lokale overheid. “Die zou meer initiatief moeten nemen of daarin meegaan. De provincie heeft besloten dat we in 2030 tachtig procent van ons voedsel uit de regio moeten halen. Dat is goed voor de lokale economie. Toch staat dit helemaal niet op de beleidsagenda van Dordrecht.”

In Dordrecht bestaan wel het Groene Kratje met onbespoten groenten van de boerderij en laat Villa Augustus voor het hogere segment zien dat het kan. Er zijn wel initiatieven, maar ze zouden volgens De Vlieger meer aangejaagd en opgeschaald moeten worden.

“We hebben uit laten rekenen door de universiteit in Wageningen dat het eiland van Dordrecht – waar 40 boeren zitten – zelfvoorzienend zou kunnen zijn voor groenten, aardappelen en vlees. Dat is toch een prachtig beeld. We zijn een eiland en kunnen dat voorbeeld stellen. Dat zou een aantrekkingskracht kunnen zijn voor een andere groep toeristen op het eiland.”

Lees ook

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.