gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duurzaam voedsel moet hoger op Dordtse agenda

c2639aba8c3b18f064f4b7064a2cf2c7

Deze dagen worden in Dordt door de Drechtstadsboer de Boer Burger dialogen gehouden. Bestuurders, beleidsmakers en food-professionals praten dan over stadslandbouw en hoe ons voedsel zo duurzaam mogelijk kan worden geproduceerd.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Toch gebeurt er in Dordrecht nog weinig. Zo heeft de Drechtstadsboer het niet voor elkaar gekregen stadslandbouw op de velden van Amstelwijck te realiseren.

Volgens Annette de Vlieger van de Drechtstadsboer ligt dit vraagstuk bij de lokale overheid. “Die zou meer initiatief moeten nemen of daarin meegaan. De provincie heeft besloten dat we in 2030 tachtig procent van ons voedsel uit de regio moeten halen. Dat is goed voor de lokale economie. Toch staat dit helemaal niet op de beleidsagenda van Dordrecht.”

In Dordrecht bestaan wel het Groene Kratje met onbespoten groenten van de boerderij en laat Villa Augustus voor het hogere segment zien dat het kan. Er zijn wel initiatieven, maar ze zouden volgens De Vlieger meer aangejaagd en opgeschaald moeten worden.

“We hebben uit laten rekenen door de universiteit in Wageningen dat het eiland van Dordrecht – waar 40 boeren zitten – zelfvoorzienend zou kunnen zijn voor groenten, aardappelen en vlees. Dat is toch een prachtig beeld. We zijn een eiland en kunnen dat voorbeeld stellen. Dat zou een aantrekkingskracht kunnen zijn voor een andere groep toeristen op het eiland.”

Lees ook

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.