gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duurzaam voedsel moet hoger op Dordtse agenda

c2639aba8c3b18f064f4b7064a2cf2c7

Deze dagen worden in Dordt door de Drechtstadsboer de Boer Burger dialogen gehouden. Bestuurders, beleidsmakers en food-professionals praten dan over stadslandbouw en hoe ons voedsel zo duurzaam mogelijk kan worden geproduceerd.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Toch gebeurt er in Dordrecht nog weinig. Zo heeft de Drechtstadsboer het niet voor elkaar gekregen stadslandbouw op de velden van Amstelwijck te realiseren.

Volgens Annette de Vlieger van de Drechtstadsboer ligt dit vraagstuk bij de lokale overheid. “Die zou meer initiatief moeten nemen of daarin meegaan. De provincie heeft besloten dat we in 2030 tachtig procent van ons voedsel uit de regio moeten halen. Dat is goed voor de lokale economie. Toch staat dit helemaal niet op de beleidsagenda van Dordrecht.”

In Dordrecht bestaan wel het Groene Kratje met onbespoten groenten van de boerderij en laat Villa Augustus voor het hogere segment zien dat het kan. Er zijn wel initiatieven, maar ze zouden volgens De Vlieger meer aangejaagd en opgeschaald moeten worden.

“We hebben uit laten rekenen door de universiteit in Wageningen dat het eiland van Dordrecht – waar 40 boeren zitten – zelfvoorzienend zou kunnen zijn voor groenten, aardappelen en vlees. Dat is toch een prachtig beeld. We zijn een eiland en kunnen dat voorbeeld stellen. Dat zou een aantrekkingskracht kunnen zijn voor een andere groep toeristen op het eiland.”

Lees ook

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”