gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duurzaam voedsel moet hoger op Dordtse agenda

c2639aba8c3b18f064f4b7064a2cf2c7

Deze dagen worden in Dordt door de Drechtstadsboer de Boer Burger dialogen gehouden. Bestuurders, beleidsmakers en food-professionals praten dan over stadslandbouw en hoe ons voedsel zo duurzaam mogelijk kan worden geproduceerd.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Toch gebeurt er in Dordrecht nog weinig. Zo heeft de Drechtstadsboer het niet voor elkaar gekregen stadslandbouw op de velden van Amstelwijck te realiseren.

Volgens Annette de Vlieger van de Drechtstadsboer ligt dit vraagstuk bij de lokale overheid. “Die zou meer initiatief moeten nemen of daarin meegaan. De provincie heeft besloten dat we in 2030 tachtig procent van ons voedsel uit de regio moeten halen. Dat is goed voor de lokale economie. Toch staat dit helemaal niet op de beleidsagenda van Dordrecht.”

In Dordrecht bestaan wel het Groene Kratje met onbespoten groenten van de boerderij en laat Villa Augustus voor het hogere segment zien dat het kan. Er zijn wel initiatieven, maar ze zouden volgens De Vlieger meer aangejaagd en opgeschaald moeten worden.

“We hebben uit laten rekenen door de universiteit in Wageningen dat het eiland van Dordrecht – waar 40 boeren zitten – zelfvoorzienend zou kunnen zijn voor groenten, aardappelen en vlees. Dat is toch een prachtig beeld. We zijn een eiland en kunnen dat voorbeeld stellen. Dat zou een aantrekkingskracht kunnen zijn voor een andere groep toeristen op het eiland.”

Lees ook

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.