gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Duurzaam voedsel moet hoger op Dordtse agenda

c2639aba8c3b18f064f4b7064a2cf2c7

Deze dagen worden in Dordt door de Drechtstadsboer de Boer Burger dialogen gehouden. Bestuurders, beleidsmakers en food-professionals praten dan over stadslandbouw en hoe ons voedsel zo duurzaam mogelijk kan worden geproduceerd.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Toch gebeurt er in Dordrecht nog weinig. Zo heeft de Drechtstadsboer het niet voor elkaar gekregen stadslandbouw op de velden van Amstelwijck te realiseren.

Volgens Annette de Vlieger van de Drechtstadsboer ligt dit vraagstuk bij de lokale overheid. “Die zou meer initiatief moeten nemen of daarin meegaan. De provincie heeft besloten dat we in 2030 tachtig procent van ons voedsel uit de regio moeten halen. Dat is goed voor de lokale economie. Toch staat dit helemaal niet op de beleidsagenda van Dordrecht.”

In Dordrecht bestaan wel het Groene Kratje met onbespoten groenten van de boerderij en laat Villa Augustus voor het hogere segment zien dat het kan. Er zijn wel initiatieven, maar ze zouden volgens De Vlieger meer aangejaagd en opgeschaald moeten worden.

“We hebben uit laten rekenen door de universiteit in Wageningen dat het eiland van Dordrecht – waar 40 boeren zitten – zelfvoorzienend zou kunnen zijn voor groenten, aardappelen en vlees. Dat is toch een prachtig beeld. We zijn een eiland en kunnen dat voorbeeld stellen. Dat zou een aantrekkingskracht kunnen zijn voor een andere groep toeristen op het eiland.”

Lees ook

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”