Dordrecht, Netherlands

Dwangsom Chemours gehalveerd

De rechtbank in Den Haag heeft besloten dat de dwangsom die Chemours moest betalen wordt gehalveerd. De dwangsom was opgelegd vanwege het zonder vergunning lozen van met PFOA verontreinigd afvalwater.
Vivian Rutte | 9 december 2020 11:18 | Aangepast op 9 december 2020 11:18
De dwangsom onder last is in 2018 opgelegd aan Chemours. Deze last is in september 2020 ingetrokken omdat er de laatste anderhalf jaar geen overtredingen zijn geconstateerd. Chemours is in beroep gegaan tegen de rest van die dwangsom over de periode daarvoor.

De rechtbank heeft dit beroep ongegrond verklaard, omdat Chemours geen vergunning had voor het lozen van het vervuilde afvalwater en dus in overtreding was. Wel wordt de hoogte van de dwangsom aangepast: van 250.000 euro per overtreding naar 125.000 euro.

De gemeenten Papendrecht, Sliedrecht, Molenlanden en Dordrecht hebben de bedrijven Chemours en DuPont in 2019 gezamenlijk aansprakelijk gesteld voor mogelijke financiële schade door verontreiniging met o.a. PFOA veroorzaakt door deze bedrijven. Het is niet uit te sluiten dat er in de toekomst meer kosten door de vervuiling komen bovendrijven voor de provincie. Daarom is in november besloten om Chemours en DuPont aansprakelijk te stellen voor eventuele schade.

Lees ook

FC Dordrecht knokt zich langs Helmond Sport na achterstand: 2-1 winst in ‘zes punten wedstrijd’

Een zogenoemde zes punten wedstrijd voor FC Dordrecht op de vrijdagavond. De Schapekoppen, achtste i...

Deze gemeente opent een tentoonstelling over vrouwenmoord: ‘Femicide overkomt veel vrouwen‘

De gemeente Papendrecht presenteert vrijdag de expositie ‘Femicide – de stilte doorbroken’ in het g...

Steekpartij bij schoolmusical: vader verdacht van dubbele poging doodslag

De steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam, vlak voor de zomervakantie, had te maken m...

Op Pad Met Ad: in gesprek met oliebollenbakker Monique van Griensven

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met oliebol...

Streep door azc-demonstratie Sliedrecht: 'Hooligans verwacht'

De aangekondigde demonstratie tegen het azc in Sliedrecht is geschrapt. De organisatie heeft signale...

24.000 euro weg: dementerende vrouw opgelicht

Een licht dementerende vrouw wordt voor een enorm bedrag opgelicht. Ze gelooft namelijk de praatjes ...