Dordrecht, Netherlands

Dwangsom Chemours gehalveerd

De rechtbank in Den Haag heeft besloten dat de dwangsom die Chemours moest betalen wordt gehalveerd. De dwangsom was opgelegd vanwege het zonder vergunning lozen van met PFOA verontreinigd afvalwater.
Vivian Rutte | 9 december 2020 11:18 | Aangepast op 9 december 2020 11:18
De dwangsom onder last is in 2018 opgelegd aan Chemours. Deze last is in september 2020 ingetrokken omdat er de laatste anderhalf jaar geen overtredingen zijn geconstateerd. Chemours is in beroep gegaan tegen de rest van die dwangsom over de periode daarvoor.

De rechtbank heeft dit beroep ongegrond verklaard, omdat Chemours geen vergunning had voor het lozen van het vervuilde afvalwater en dus in overtreding was. Wel wordt de hoogte van de dwangsom aangepast: van 250.000 euro per overtreding naar 125.000 euro.

De gemeenten Papendrecht, Sliedrecht, Molenlanden en Dordrecht hebben de bedrijven Chemours en DuPont in 2019 gezamenlijk aansprakelijk gesteld voor mogelijke financiële schade door verontreiniging met o.a. PFOA veroorzaakt door deze bedrijven. Het is niet uit te sluiten dat er in de toekomst meer kosten door de vervuiling komen bovendrijven voor de provincie. Daarom is in november besloten om Chemours en DuPont aansprakelijk te stellen voor eventuele schade.

Lees ook

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...

Hier komen honderden laadpalen, maar vind jij dat een goed idee?

Wat zijn geschikte en gewenste plekken voor nieuwe laadpalen? Die vraag stelt de gemeente Dordrecht ...

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...

Duurzaam, gratis én verbindend: ruiltas al vijf jaar in Dordts straatbeeld

Niet meer naar een drukke winkelstraat en geen stress in het pashokje: steeds meer inwoners sluiten ...