gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dwangsom Chemours gehalveerd

c75d5759f6ab338a605ac754b37c400f

De rechtbank in Den Haag heeft besloten dat de dwangsom die Chemours moest betalen wordt gehalveerd. De dwangsom was opgelegd vanwege het zonder vergunning lozen van met PFOA verontreinigd afvalwater.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De dwangsom onder last is in 2018 opgelegd aan Chemours. Deze last is in september 2020 ingetrokken omdat er de laatste anderhalf jaar geen overtredingen zijn geconstateerd. Chemours is in beroep gegaan tegen de rest van die dwangsom over de periode daarvoor.

De rechtbank heeft dit beroep ongegrond verklaard, omdat Chemours geen vergunning had voor het lozen van het vervuilde afvalwater en dus in overtreding was. Wel wordt de hoogte van de dwangsom aangepast: van 250.000 euro per overtreding naar 125.000 euro.

De gemeenten Papendrecht, Sliedrecht, Molenlanden en Dordrecht hebben de bedrijven Chemours en DuPont in 2019 gezamenlijk aansprakelijk gesteld voor mogelijke financiële schade door verontreiniging met o.a. PFOA veroorzaakt door deze bedrijven. Het is niet uit te sluiten dat er in de toekomst meer kosten door de vervuiling komen bovendrijven voor de provincie. Daarom is in november besloten om Chemours en DuPont aansprakelijk te stellen voor eventuele schade.

Lees ook

Calvin Raatsie FC Dordrecht

Na jaar op de bank wil nieuwe FC Dordrecht-goalie laten zien wat hij kan: 'Waren hectische dagen'

Na een succesvol promotieseizoen bij Excelsior hoopte Calvin Raatsie (24) ook in de eredivisie op een doorbraak. De doelman werd echter tweede keus en mikt bij FC Dordrecht, waar hij afgelopen week werd gepresenteerd, op een succesvol hoofdstuk in zijn carrière. "Ik weet van mezelf dat ik het aankan."

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.