Dordrecht, Netherlands

Dwangsom pauperpanden Voorstraat terecht

De gemeente Dordrecht heeft terecht een drangsom van 60 duizend euro opgelegd aan de eigenaren van drie slecht onderhouden panden aan de Voorstraat. Dat oordeelde de Raad van State woensdag.
Petra Scheurwater | 26 oktober 2018 14:32 | Aangepast op 26 oktober 2018 14:32
In 2008 overleed de eigenaar van de panden. Sindsdien lieten de nieuwe eigenaren het onderhoud afweten. De gemeente besloot een dwangsom op te leggen om er voor te zorgen dat de toch aan het pand zouden gaan werken.

Ondanks de dwangsom gebeurde er niks met de drie panden. De gemeente heeft daarop de panden in beslag genomen en verkocht. De opbrengst daarvan ging naar de eigenaar, met aftrek van de dwangsom.

De eigenaren spande een rechtszaak aan omdat zij het niet eens waren met de dwangsom. De gemeente ging daartegen in beroep. De zaak is woensdag voor de Raad van State verschenen waar de definitieve uitspraak tot stand kwam.

Foto: de gemeente liet kunst voor de panden plaatsen om het straatbeeld te verbeteren

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Deze kids doen wintersport perfect na en winnen exclusief interview met shorttrackers

De schooldag begon dinsdag voor groep acht van OBS Dubbeldam niet in de schoolbanken, maar lang de i...

Mishandeling de druppel voor gemeente: extra beveiligers ingezet bij winkelcentra

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zet in december vier extra beveiligers in bij de vier winkelcentra i...

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...

Onderzoek naar mogelijk racistische geluiden richting FC Dordrecht-doelman

Roda JC doet onderzoek naar mogelijke racistische uitlatingen van de eigen aanhang richting FC Dordr...

Erfgoedspektakel laat Biesboschhal dit weekend klinken als nooit tevoren

Hoe klinkt maritiem erfgoed als je het laat spreken? Dat is de centrale vraag tijdens een bijzonder ...