gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dwangsom pauperpanden Voorstraat terecht

f7e99dc6eab6b37ec6edee9e7d7404bb

De gemeente Dordrecht heeft terecht een drangsom van 60 duizend euro opgelegd aan de eigenaren van drie slecht onderhouden panden aan de Voorstraat. Dat oordeelde de Raad van State woensdag.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In 2008 overleed de eigenaar van de panden. Sindsdien lieten de nieuwe eigenaren het onderhoud afweten. De gemeente besloot een dwangsom op te leggen om er voor te zorgen dat de toch aan het pand zouden gaan werken.

Ondanks de dwangsom gebeurde er niks met de drie panden. De gemeente heeft daarop de panden in beslag genomen en verkocht. De opbrengst daarvan ging naar de eigenaar, met aftrek van de dwangsom.

De eigenaren spande een rechtszaak aan omdat zij het niet eens waren met de dwangsom. De gemeente ging daartegen in beroep. De zaak is woensdag voor de Raad van State verschenen waar de definitieve uitspraak tot stand kwam.

Foto: de gemeente liet kunst voor de panden plaatsen om het straatbeeld te verbeteren

Lees ook

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.