gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dwangsom pauperpanden Voorstraat terecht

f7e99dc6eab6b37ec6edee9e7d7404bb

De gemeente Dordrecht heeft terecht een drangsom van 60 duizend euro opgelegd aan de eigenaren van drie slecht onderhouden panden aan de Voorstraat. Dat oordeelde de Raad van State woensdag.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In 2008 overleed de eigenaar van de panden. Sindsdien lieten de nieuwe eigenaren het onderhoud afweten. De gemeente besloot een dwangsom op te leggen om er voor te zorgen dat de toch aan het pand zouden gaan werken.

Ondanks de dwangsom gebeurde er niks met de drie panden. De gemeente heeft daarop de panden in beslag genomen en verkocht. De opbrengst daarvan ging naar de eigenaar, met aftrek van de dwangsom.

De eigenaren spande een rechtszaak aan omdat zij het niet eens waren met de dwangsom. De gemeente ging daartegen in beroep. De zaak is woensdag voor de Raad van State verschenen waar de definitieve uitspraak tot stand kwam.

Foto: de gemeente liet kunst voor de panden plaatsen om het straatbeeld te verbeteren

Lees ook

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.