gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Een boom is leidend, daar kan je niet omheen’

d3ff1c91f670da5defde4f154d05b6ae

Ze turen naar het groen, met een kaart in de hand waarop de bomen staan die gekapt moeten worden. Ze noemen zichzelf boomridders en verzetten zich tegen de zinloze kap van bomen.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Vorige week voerden ze al op kleine schaal actie in het Weizigtpark, met teksten op de wandelpaden en briefjes op de te kappen bomen. Nu zijn ze bij elkaar gekomen om te kijken wat ze tegen de plannen kunnen doen. "Bomen kappen is gewoon niet meer van deze tijd", vertelt één van de bomenridders. "Je moet met boomvriendelijke alternatieven komen als je een park wil veranderen. Een boom is leidend en daar kan je niet omheen."

De kap is volgens de gemeente nodig vanwege de opknapbeurt van het park. Het Weizigtpark is al bijna 75 jaar oud en krijgt een facelift. Dat heeft deels te maken met de aanpak van het stationsgebied. “Toen S.G.A. Doorenbos het park ontwierp, had het station nog geen ingang aan de kant het park. Dat kwam later”, licht een woordvoerder toe. “Daardoor was het lastig om de paden goed op elkaar aan te sluiten. Het station is niet voor iedereen goed te vinden. Daarnaast zijn er nog andere problemen. Denk aan de kwaliteit van bomen en struiken, de banken, bruggen, paden en ook de sociale veiligheid.” Onderdeel van de plannen is de kap van de 118 bomen. Die zijn volgens de gemeente ook al niet meer in topconditie door wateroverlast en ouderdom.

Maar daar twijfelen de boomridders aan. "De stamvoet is misschien vreemd en zwak. Maar ik zeg: hou het in de gaten. Maak wat foto's. Als er al een tijdje geen hele stukken basten afvallen dan is het prima. Dan is hij gezond."

Inmiddels bemoeien ook een paar politieke partijen zich met de kapplannen. Ze vinden dat er nog eens goed gekeken moet worden of het echt wel nodig is. “Individuele kapvergunningen zijn voor ambtenaren, en komt de politiek doorgaans niet aan te pas. maar als het om zoveel bomen gaat, dan vindt ik het toch wel een zaak voor de gemeenteraad", vertelt Leo Damen van de PvdA.

Lees meer over:

| |

Lees ook

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.