gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Een concert in je huiskamer is bijzonder': succesvolle eerste editie Muziek rond de Reeweg

5f71b54a00944fda48ffde5c5bbadb18.jpg

Vijftien bewoners van de Reeweg stelden hun huiskamer dit weekend ter beschikking om bezoekers te laten genieten van allerlei soorten muziek. Ze namen deel aan het nieuwe festival 'Muziek rond de Reeweg', waarvan de eerste editie gelijk in de smaak viel. De kamers zat zo vol, dat bezoekers soms zelfs op de grond moesten plaatsnemen.

Fokko van der Straaten | Marjolein Vos |  | Aangepast op
Zittend op bank of een keukenstoel, luisteren naar een item optreden van een Dordtse artiest. Dat is een heel andere beleving dan in een schouwburg of poppodium. En dat is nu juist de bedoeling van deze huiskamerconcerten die op andere plekken in het land al vaker zijn gehouden. Zo maken mensen op een laagdrempelige manier kennis met cultuur in hun eigen stad. De Reeweg deed voor het eerst mee.

“Het idee is dat een aantal huiskamers of tuinen (in de zomer) belangeloos ter beschikking worden gesteld (door bewoners) en die worden gekoppeld aan bandjes die ook gratis optreden”, vertelt Saskia Hooijmaaijers. Ze is één van de initiatiefnemers van het festival en ook in haar huis kan er geluisterd worden naar muziek. “Bij ons was het Bluegrass, maar er wordt wel een beetje gekeken naar wat de gastheer of -vrouw zelf ook leuk vindt. Anders is drie keer een half uur wel lang”, zegt ze lachend.

De artiesten speelden 's middags drie keer een half uur, zodat bezoekers van het festival niets hoefden te missen en zelf hun route langs de optredens konden samenstellen. Naast Bluegrass bij Saskia was er ook klassieke muziek, pop en jazz te horen.

In ons programma Eilandleven zenden we de komende twee donderdag een verslag uit van de verschillende optredens. Eilandleven is iedere donderdag vanaf 18.00 uur na het Nieuws te zien.

Bekijk hier alvast een korte impressie van het festival.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.