Dordrecht, Netherlands

Een nieuwe visie voor de komende 15 jaar: 'We hebben grote problemen'

Na vier jaar is het eindelijk zo ver: Molenlanden heeft een nieuwe visie voor de toekomst van de gemeente. In de zogenoemde 'mobiliteitsvisie' staat beschreven waar de verbeterpunten liggen voor de dorpskernen van de gemeente.
Redactie Streek 56 | Linda van der Net | 24 oktober 2024 16:03 | Aangepast op 24 oktober 2024 16:03
Afgelopen dinsdag is er een akkoord gegeven tijdens de gemeenteraadsvergadering op de mobiliteitsvisie en daarmee is er een duidelijke richting voor de komende 15 jaar. “We hebben grote problemen en daarom zijn we blij dat we een visie hebben liggen. Bijvoorbeeld de doorstroming die niet goed is en overlast van sluipverkeer”, zei Arno van den Hof van de VVD tijdens de raadsvergadering.

De gemeente heeft afgelopen jaren gewerkt aan een groot onderzoek naar de leefbaarheid in de gemeente, waaronder een enquête. Inwoners konden hierin meedenken over de mobiliteitsvisie. Ruim 200 bezorgde burgers lieten online een reactie achter. Er kwamen met name veel meldingen over verkeersveiligheid.

LEES OOK: 'Levensgevaarlijk': zorgen om smalle fietspaden en ontbrekende stoepen


Bijna alle leden van de raad stemde in, alleen Progressief Molenlanden had zijn bedenkingen bij de mobiliteitsvisie. Lid van de partij Ferry van der Koelen: “Een groot deel is gebaseerd op oplossen van knelpunten die er nu zijn, terwijl we hier kijken naar een visie voor 2040”. Progressief Molenlanden stemde afgelopen dinsdag tegen.

In de huidige mobiliteitsvisie staan de ambities beschreven van de gemeente. In 2025 wordt er gewerkt aan een plan om de ambities waar te maken.

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...