Dordrecht, Netherlands

Een onafhankelijk onderzoek moet uitwijzen of er sprake is van blafoverlast

Hondenoppas Arja Peels eist een onafhankelijk onderzoek van de gemeente om de zogenoemde blafoverlast in Zuidhoven te meten. Zondagmiddag trommelde zij 37 hondeneigenaren op die allen tegen de verplaatsing van het hondenspeelveld zijn. Gezamenlijk gingen zij op de foto, maar bij aankomst was het toegangshek afgesloten met een kettingslot. “De politie moest erbij komen.”
Alexander Eleveld | 15 november 2021 15:05 | Aangepast op 15 november 2021 15:05
“Als de overlast daadwerkelijk gemeten wordt, dan leggen we ons neer bij het besluit,” vertelt Peels over hun eis naar de gemeente. Ook wil zij spreken tijdens een commissievergadering, maar door corona is daar nu maar een kleiner gezelschap welkom. Peels: “Er is ons aangeraden met een grote groep te komen, want anders komt de boodschap niet over. We moeten even afwachten hoe lang deze maatregelen gaan gelden.”

In de wijk is veel onrust ontstaan door het vele geblaf op het hondenspeelveld. Althans, dat vinden klagende omwonenden. Het college gaf daar gehoor aan en wil het veldje nu verplaatsen. Daar zijn de hondenoppas en vele andere hondeneigenaren het niet mee eens, want door de verplaatsing zou het veld ook weleens een stuk kleiner kunnen worden.

Het is er de afgelopen week dan ook niet rustiger op geworden in Zuidhoven. Zondag was het toegangshek dus zelfs met een kettingslot afgesloten. Het is niet bekend wie dat gedaan heeft, maar volgens Peels is de kans groot dat dat één van de omwonenden is: “Het wordt persoonlijk op deze manier. Ik heb hem in drie jaar nooit gezien en nu heb ik hem de afgelopen dagen al verschillende keren gesproken.” Volgens Peels zijn de meeste hondeneigenaren nu ook bang dat er straks bijvoorbeeld gif over de schutting wordt gegooid, maar zo ver zal het niet komen aldus Peels.

Vorige week brachten we een bezoek aan het hondenspeelveld en spraken daar met Anja en de klagende omwonenden.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...