Dordrecht, Netherlands

Eerste doek Aelbert Cuyp arriveert in Dordrechts Museum

Het eerste bruikleen voor de grote Aelbert Cuyp-tentoonstelling, die tussen 3 oktober 2021 tot 6 maart 2022 in het Dordrechts Museum gehouden wordt, is woensdagmiddag al in Dordt aangekomen. De vroege komst was nodig, omdat het schilderij gerestaureerd moet worden.
Petra Scheurwater | 12 maart 2020 16:04 | Aangepast op 12 maart 2020 16:04
Eigenaar van het doek met de titel "Rivierlandschap met koeien en herders" is de Graaf van Harrowby. Na de tentoonstelling gaat het in oude luister herstelde schilderij weer terug naar zijn landhuis in Engeland.

Aanleiding voor de tentoonstelling is het vierhonderdste geboortejaar van de beroemde Dordtse schilder, die leefde van 1621 tot 1691. Voor de expositie komen dertig meesterwerken van Cuyp uit de hele wereld terug naar zijn geboortestad.

Naast de doeken van Cuyp komen ook topstukken te hangen van Engelse schilders als Thomas Gainsborough, John Constable en J.M.W. Turner, die door de Dordtse schilder geïnspireerd werden.

Cuyps werk werd in de achttiende eeuw ontdekt door Engelse verzamelaars en kunstenaars en veroorzaakte in het land een ware rage. De tentoonstelling "In het licht van Cuyp" begint op 3 oktober 2021.

Het Dordrechts Museum bezit zelf overigens ook werken van Cuyp. Drie daarvan zijn landschapsschilderijen en die komen in de speciale expositie terecht. De rest blijft hangen in de Cuypzaal van het museum.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...