gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste editie Swim to Fight Cancer naar Alblasserdam

0fc15e5753a53d0cb9915f0725beda08.jpg

Het zwemevenement Swim to Fight Cancer verhuist dit jaar naar Alblasserdam. Op zaterdag 13 september kunnen deelnemers daar voor het eerst drie verschillende afstanden zwemmen. Het doel: zo veel mogelijk geld op te halen voor KWF Kankerbestrijding.

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Stichting op de Alblas, die afgelopen jaar het concert op de Alblas heeft georganiseerd, haalt het evenement voor het eerst naar het Damdorp. Bestuurslid Ap Kremer geeft aan op dit moment druk bezig te zijn met de voorbereidingen.

"Er moet van alles geregeld worden", vertelt hij. "De start en finish is op dezelfde plek als waar we vorig jaar het concert hielden (aan de Dam red.) en daarvoor komt er een speciaal ponton op De Alblas te liggen." Op 13 september kunnen kinderen een afstand van 500 meter zwemmen. Recreanten hebben de mogelijkheid om 1 kilometer te zwemmen voor het goede doel en gevorderden 2 kilometer.



Naast het kankerfonds zal er ook geld opgehaald worden voor een lokaal goed doel. Welke doel dat zal zijn wordt later bekendgemaakt. Ook is het de bedoeling dat een bekende zwemmer of zwemster het starschot zal verzorgen. De organisatie verwacht twee- tot driehonderd deelnemers aan de start dit najaar.

Het is nog niet duidelijk wanneer de inschrijving voor het evenement van start gaat. Vorig jaar maakten wij deze impressie tijdens Swim to Fight Cancer in Dordrecht.

Lees ook

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.

laboratorium_002_1.jpg

Drie voormalig stortplaatsen in onze streek onderzocht op zeer zorgwekkende stoffen

Bij drie gesloten stortplaatsen in onze streek wordt onderzocht of daaruit niet eerder onderzochte stoffen zich verspreiden via het grondwater. Het gaat om voormalige stortplaatsen aan de Noordweg in Zwijndrecht, aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland en de Nieuwe Gorzen in Ridderkerk, die worden onderzocht op Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS).

fotoonderwijsmuseum.png

Red dit museum, smeekt de Dordtse politiek Den Haag: ‘Het hoort bij ons thuis’

Is het na dit jaar alsnog over en uit voor het Nationaal Onderwijsmuseum? Het ministerie zegt van wel, maar Dordtse raadsleden en het gemeentebestuur stribbelen tegen. “Het kabinet voert een amendement eigenlijk niet helemaal uit”, ziet cultuurwethouder Joost Veldman.