Dordrecht, Netherlands

Eerste elektrische veegmachine in Dordrecht: stiller, veiliger en duurzamer

HVC heeft sinds maandag een elektrische veegmachine in dienst. Dat is de eerste in Dordrecht. Het elektrisch vegen heeft een gunstig effect op de luchtkwaliteit en het klimaat. Ook voorkomt het geluidsoverlast omdat er geen motorgeluid te horen is.
Corrado Francke | 13 augustus 2021 08:40 | Aangepast op 13 augustus 2021 08:40
Aan het einde van de dag wordt de machine via het elektriciteitsnet opgeladen om de volgende dag weer elektrisch in te zamelen. De veegmachine, die gebouwd is door fabrikant Ravo, kan 5 kuub inzamelen.

Ontwikkelingen

“HVC volgt de ontwikkelingen al jaren op de voet en vervangt al jaren op de voet en vervangt al een aantal jaar de diesel- en aardgasvoertuigen voor elektrische voertuigen waar dit kan”, vertelt Marco Groenendijk, teamleider van ‘Beheer Openbare Ruimte’.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...