De eerste woningen staan op hun plek
StreekomroepDe eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.
De woningen zijn bedoeld voor vluchtelingen die hun oude locatie aan de Spuiboulevard (Crownpoint) en aan de Singel moesten verlaten. De Vlijkade is de tweede locatie waar woningen zijn geplaatst. Eerder werden flexappartementen aan de Laan van Riga neergezet.
Naar verwachting kunnen de Oekraïners medio juni/juli hun woning aan de Vlijkade betrekken.
Vervanging voor Spuiboulevard
De levering van de flexwoningen, vlakbij het Energiehuis in Dordrecht, zal rond de jaarwisseling worden uitgebreid met nog eens veertien flexwoningen. En dat is nodig volgens wethouder Wim van der Kruijff (volkshuisvesting).
“De urgentie is tweeledig. Enerzijds moeten we nieuwe Oekraïners kunnen opvangen, anderzijds moeten we Oekraïners die al hier wonen vervanging bieden voor de oude locatie Crownpoint aan de Spuiboulevard", zegt hij. "Op die plek komen dan woningen voor Dordtse woningzoekenden.”