Dordrecht, Netherlands

Eerste informatiemiddag ooit voor patiënten met RPF

Het Albert Schweitzer ziekenhuis organiseert voor het eerst een informatiemiddag voor patiënten met de zeer zeldzame ziekte Retrioperitoneale Fibrose (RPF). Het ziekenhuis heeft daarmee de primeur van Nederland, nooit eerder werd er een speciale middag voor RPF-patiënten georganiseerd.
Petra Scheurwater | 19 mei 2018 11:29 | Aangepast op 19 mei 2018 11:29
RPF is een chronische ontsteking achterin de buik, waar slechts 1,3 op de 100 duizend mensen aan lijdt. Internist Eric Van Bommel uit het Dordtse ziekenhuis behandelt zo’n 300 mensen met RPF en behandelt daarmee de meeste patiënten in Noord-West Europa met de ziekte.

De ziekte is lastig te diagnostiseren doordat er vage klachten aan vooraf gaan en het alleen te zien is op een ct-scan, maar zelfs dan wordt het nog vaak gemist. Het ziekenhuis is door het ministerie van Volksgezondheid erkend als expertisecentrum voor RPF.

De informatiemiddag vindt plaats op zaterdag 2 juni van 13:00 uur tot 15:45 uur.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Eerste stap gezet voor nieuwe woonwijk Maasterras: 'Van essentieel belang voor onze stad'

De komst van de nieuwe Dordtse woonwijk Maasterras is een stap dichterbij. De gemeente en BPD Bouwfo...

Auto brandt uit op Ridderkerkse parkeerplaats

Een geparkeerde auto in Ridderkerk is in de nacht van zondag op maandag in vlammen opgegaan. Dat geb...

Megastunt op WK darts: Plaisier schakelt oud-wereldkampioen uit

Wesley Plaisier heeft in de tweede ronde van het WK darts in Londen voor een enorme sensatie gezorgd...

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...