Dordrecht, Netherlands

Eerste informatiemiddag ooit voor patiënten met RPF

Het Albert Schweitzer ziekenhuis organiseert voor het eerst een informatiemiddag voor patiënten met de zeer zeldzame ziekte Retrioperitoneale Fibrose (RPF). Het ziekenhuis heeft daarmee de primeur van Nederland, nooit eerder werd er een speciale middag voor RPF-patiënten georganiseerd.
Petra Scheurwater | 19 mei 2018 11:29 | Aangepast op 19 mei 2018 11:29
RPF is een chronische ontsteking achterin de buik, waar slechts 1,3 op de 100 duizend mensen aan lijdt. Internist Eric Van Bommel uit het Dordtse ziekenhuis behandelt zo’n 300 mensen met RPF en behandelt daarmee de meeste patiënten in Noord-West Europa met de ziekte.

De ziekte is lastig te diagnostiseren doordat er vage klachten aan vooraf gaan en het alleen te zien is op een ct-scan, maar zelfs dan wordt het nog vaak gemist. Het ziekenhuis is door het ministerie van Volksgezondheid erkend als expertisecentrum voor RPF.

De informatiemiddag vindt plaats op zaterdag 2 juni van 13:00 uur tot 15:45 uur.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Onderzoek wijst uit: FC Dordrecht-doelman Biai inderdaad racistisch bejegend, Roda JC komt met excuses

FC Dordrecht-keeper Celton Biai is inderdaad racistisch bejegend na de wedstrijd tegen Roda JC van a...

Weg met het taboe op de driewielfiets: 'Het is heel anders dan ik gewend ben'

Vraag een willekeurig iemand op straat of een driewielfiets iets voor hem is, en het antwoord zal wa...

Deze kids doen wintersport perfect na en winnen exclusief interview met shorttrackers

De schooldag begon dinsdag voor groep acht van OBS Dubbeldam niet in de schoolbanken, maar lang de i...

Mishandeling de druppel voor gemeente: extra beveiligers ingezet bij winkelcentra

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zet in december vier extra beveiligers in bij de vier winkelcentra i...

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...