gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

9a01dfa3d8504f649c5bca9d4156ef51.jpg

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de rest komt in groepen naar het pand naast winkelcentrum De Meent, verdeeld over de komende dagen.

Jasper Kluten |  | Aangepast op
Er is de laatste maanden veel te doen om de komst van de jongeren. De opvang kwam alleen tot stand als er een fatsoenlijk veiligheidsplan werd opgesteld. Dit veiligheidsplan kwam er, al is lang niet iedereen het eens met de inhoud van het plan.

De gemeente en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) vinden het veiligheidsplan wél in orde. Dat is, vanuit de rechterlijke uitspraak, voldoende voor het doorgaan van de opvang. "Als er geen veiligheidsplan is of mensen vinden dat het veiligheidsplan niet voldoet, kunnen ze daarmee wel weer naar de rechter stappen", liet een woordvoerder van de rechtbank vorige week weten.

Omwonenden uitten eerder hun zorgen over de alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv'ers), met name in de angst voor overlast. "Daar is flink rekening mee gehouden", zegt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). "Na 10 uur mogen de bewoners bijvoorbeeld geen gebruik meer maken van het dakterras.”

De groep bestaat uit amv'ers tussen de 15 en 17 jaar. Jongens en meisjes worden gescheiden in het pand. "De meisjes zullen beneden slapen, de jongens boven”, aldus de COA-woordvoerder.

De streekomroep kreeg vorige week een rondleiding door het pand:

Lees meer over:

|

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.