Dordrecht, Netherlands

Eerste parkeervergunning goedkoper

De eerste parkeervergunning voor bewoners moet goedkoper worden, €120 in plaats van €156 nu. Dat is het voorstel van B&W aan de gemeenteraad.
Gert van der Steen | 4 april 2019 11:07 | Aangepast op 4 april 2019 11:07
Daar staat een prijsverhoging van een tweede vergunning van 212 euro naar 360 euro tegenover, zodat de totale opbrengsten uiteindelijk gelijk blijven. Het is dan ook alleen maar een middel om de parkeerdruk te reguleren, zegt wethouder Rik van der Linden en geen inkomstenbron.


Er zijn zo’n 4000 eerste en 640 tweede vergunningen in Dordrecht. Mensen die een parkeerplaats op eigen terrein hebben, maar daarnaast ook een parkeervergunning betalen het hoge tarief. Dit is formeel gezien ook een tweede vergunning.

In de komende jaren wordt bekeken of het tarief door digitalisering nog verder omlaag kan.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...