Dordrecht, Netherlands

Eerste parkeervergunning goedkoper

De eerste parkeervergunning voor bewoners moet goedkoper worden, €120 in plaats van €156 nu. Dat is het voorstel van B&W aan de gemeenteraad.
Gert van der Steen | 4 april 2019 11:07 | Aangepast op 4 april 2019 11:07
Daar staat een prijsverhoging van een tweede vergunning van 212 euro naar 360 euro tegenover, zodat de totale opbrengsten uiteindelijk gelijk blijven. Het is dan ook alleen maar een middel om de parkeerdruk te reguleren, zegt wethouder Rik van der Linden en geen inkomstenbron.


Er zijn zo’n 4000 eerste en 640 tweede vergunningen in Dordrecht. Mensen die een parkeerplaats op eigen terrein hebben, maar daarnaast ook een parkeervergunning betalen het hoge tarief. Dit is formeel gezien ook een tweede vergunning.

In de komende jaren wordt bekeken of het tarief door digitalisering nog verder omlaag kan.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...