gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste poller uit de grond gehaald in binnenstad

ae636b1d3ed197550b88d0f06e9dd75c.jpg

De pollers in de binnenstad zijn sinds juli vervangen door een camerasysteem. Maandagochtend takelde wethouder Rik van der Linden in de Visstraat de eerste poller ook daadwerkelijk uit de grond.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De camera's zijn goedkoper dan het systeem met de beweegbare paaltjes: kapotgereden pollers hoeven niet meer te worden vervangen en aan schadeafhandeling ging veel tijd en geld verloren.

"Dat merken we ook in de praktijk", benadrukt de wethouder. "Als we de komende tijd de pollers gaan verwijderen, zijn we al snel gewend aan het nieuwe normaal in de binnenstad."

Wanneer iemand zonder ontheffing toch de binnenstad inrijdt, krijgt diegene een brief. Vanaf 1 augustus wordt er bij een tweede waarschuwing wel beboet. "Maar we zien eigenlijk dat een grote meerderheid van die mensen een ontheffing heeft of buiten de venstertijden de stad binnenrijdt."

In de komende weken worden de andere beweegbare paaltjes in de stad verwijderd, behalve die op het Leerpark en bij het Energiehuis. Die zijn nieuwer en hebben vanwege de doorstroming van het openbaar vervoer voor een deel een andere functie dan die in de binnenstad.
4368f493af5775a7bd84c7f8d8a8f5d9.jpg
75c361c9cc4e37f451dee6437daae8ea.jpg

Lees ook

korfbalfoto.png

Euforische beelden: DeetosSnel naar het hoogste korfbalniveau

DeetosSnel/QLS speelt komend zaalseizoen op het hoogste niveau van Nederland. De Dordtse korfballers waren zaterdag te sterk voor het Amsterdamse Blauw-Wit (20-18) en zetten, met hulp van honderden meegereisde fans, de Maaspoort in Den Bosch op z’n kop.

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.