Dordrecht, Netherlands

Eerste seniorenverkeersbeurs om te zorgen voor minder verkeersslachtoffers

Jaarlijks vinden er in de regio Drechtsteden-Alblasserwaard zo'n 850 verkeersongevallen waarbij 50-plussers bij betrokken zijn. 130 daarvan zijn ernstig. Om die cijfers terug te dringen organiseerden verschillende verkeersveiligheidorganisaties vrijdag een seniorenbeurs in Sliedrecht. Daar kon je alle informatie vinden om je veilig door het verkeer te bewegen op zowel de fiets, in de auto als op een scootmobiel.
Alexander Eleveld | 10 juni 2022 16:35 | Aangepast op 10 juni 2022 16:35
"Ik ben op zoek naar een fietshelm", zegt een vrouw, wachtend op haar bakje koffie. "Die hoop ik hier te vinden. Ik fiets veel en ik hoor dat een helm je extra beschermd. Dat vind ik belangrijk." Een meneer uit Nieuwpoort zit nog veel in de auto: "Ik ben nog voor 90% goed", zegt hij lachend. "Maar het autorijden gaat nog prima."

Naast het geven van informatie over hoe je je veilig door het verkeer kan bewegen, zijn er ook controles of je nog veilig kunt autorijden. Bijvoorbeeld je gehoor of je zicht. "Natuurlijk moet er ook gekeken worden naar hoe iemand rijdt", zegt de Dordtse wethouder Rik van der Linden. "Maar dat gebeurt hier nu niet. Dat kan wellicht nog wel beter."

Op de beurs, die voor het eerst gehouden werd in de provincie Zuid-Holland, kon je een parcours afleggen met een scootmobiel en tips krijgen over hoe je veilig over de weg gaat. Ook stonden er 45-kilometer voertuigen en fietsen met zijwieltjes voor volwassenen onder de noemer 'maak van je tweewieler een driewieler'.

De organisatie is van plan de beurs jaarlijks te organiseren, ieder jaar in een andere regio. Volgend jaar is het evemenent mogelijk in Heerjansdam.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...