Dordrecht, Netherlands

Eerste Tiny Houses Crabbehof op hun plaats

Het heeft even geduurd, maar donderdag laat in de middag kwamen de eerste twee tiny houses aan in Crabbehof. Door de werkzaamheden op de N3 en de hoogte van de huisjes moest de karavaan omrijden via Gorinchem. In totaal komen er tien Tiny Houses op het terrein te staan.
Vivian Rutte | 2 april 2021 17:00 | Aangepast op 2 april 2021 17:00
De bewoners van de eerste huisjes konden vrijdagochtend hun geluk niet op, vertelt Kerstin Thederan: “We wilden graag in Dordrecht blijven, en ‘tiny’ gaan wonen. Maar er was niet veel keus. Uiteindelijk kwamen we daarom uit op Tiny Houses in Crabbehof.”

Ook bewoonster Linda de Waard is blij: “Het is geweldig. In zo’n klein huis heb je veel minder nodig dan je denkt. We hadden jarenlang dozen vol op zolder staan met spullen die we niet gebruikten.” Daar sluit Kerstin zich bij aan. “Het buitenleven vinden we ook belangrijk. De deuren openslaan en naar buiten gaan, dat past meer bij ons.”

Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de kleine huisjes, zoals de riolering die met behulp van de gemeente wordt gerealiseerd. Kerstin en Linda hopen aan het eind van de maand te kunnen verhuizen.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

Klus geklaard, Oranje Wit heeft gloednieuwe sporthallen: 'Enorme verbetering'

Het vergde veel geduld en aanpassingsvermogen, maar de vernieuwde sporthallen van Oranje Wit in Dord...

Deze kerk wordt geteisterd door scheuren, gemeenschap zamelt geld in voor renovatie

De Bethelkerk in Zwijndrecht zit vol met scheuren. Doordat het grondwaterpeil is veranderd, is de ke...

Politie vermoedt opzet bij vele autobranden deze maand en zoekt getuigen

De vele autobranden in Dordrecht sinds de jaarwisseling zijn waarschijnlijk allemaal aangestoken. Da...

Stephano Carrillo scoort voor FC Dordrecht en viert dat met een 'bro hug'

Stéphano Carrillo is een vat vol verhalen. Daar zijn Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Franc...

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...