gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste veganistisch restaurant van Dordrecht stopt: uitbaters te druk met andere dingen

9e18665431f8caf40ab5a2f4499ac3b3.jpg

Vegan eetcafé Rebel Rebel aan de Houttuinen sluit de deuren. Daarmee komt een einde aan ruim tien jaar veganistisch dineren in de Dordtse binnenstad. “We zijn ver gekomen, maar merken dat dit niet langer te combineren is met de keuzes die we nu maken.”

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
“Rebel Rebel begon als een droom”, begint uitbaatster Danielle Vol. “Een inclusieve ontmoetingsplek waar goed vegan eten, cultuur en activisme samenkwamen, en waar iedereen zich welkom mocht voelen.” Dat begon in 2015 in een klein pandje aan de Nieuwstraat. Onder de naam ‘Daantje’ startten Danielle en haar man Timothy van der Holst hun veganistische keuken op professioneel niveau. Een unicum voor de stad en het concept slaat aan.

In 2022 zetten ze na eerdere pogingen om hun zaak elders groter voort te zetten, de stap naar de Houttuinen. Daar bestiert het tweetal sindsdien Rebel Rebel en is het eetcafé volgens de uitbaters zelf uitgegroeid tot een geliefde plek voor buurtbewoners, artiesten en vegan liefhebbers uit de hele streek.

Maar, daar komt nu dus een einde aan: “Het runnen van een horecazaak vraagt alles van je”, aldus Danielle. "We zijn ver gekomen, maar merken dat dit niet langer te combineren is met de keuzes die we nu maken. Timothy wil zich volledig richten op muziek, en ik op mijn voorzitterschap van de Nederlandse Vereniging voor Veganisme en mijn inzet in de lokale politiek voor de Partij voor de Dieren", aldus Danielle. Eerder stopte zij juist met haar raadswerk om voorrang te geven aan het eetcafé.



Op zondag 15 februari neemt Rebel Rebel afscheid van haar klanten met een discomiddag. Tot die tijd blijft het eetafé gewoon open. Timothy en Danielle kijken met trots en dankbaarheid terug. "Rebel Rebel is zoveel meer geworden dan we ooit hadden durven hopen. We zijn iedereen enorm dankbaar die hier heeft gegeten, gewerkt, opgetreden en meegebouwd aan deze bijzondere plek."

Lees meer over:

Lees ook

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.