gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste vluchtelingen Ter Apel binnen twee dagen in Dordtse crisisopvang verwacht

52967e9ec979fca7b5ea574c5e272cc0.jpg

De eerste vluchtelingen uit het bomvolle opvangcentrum Ter Apel worden binnen twee dagen in de crisisnoodopvang verwacht op het Dordtse bedrijfsterrein Louterbloemen. ,,We staan klaar”, zegt Toyah Wayers van de gemeente die aan de Marconiweg met man en macht een noodopvang inrichtte.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De crisisopvang blijft open tot 1 oktober en moet de druk van het zwaar overbelaste aanmeldcentrum in Ter Apel afnemen. Daar slapen een paar honderd vluchtelingen al tijden onder mensonterende omstandigheden buiten in slaapzakken en schuilen ze vandaag tijdens de zinderende hitte onder luifels, een soort tentdoek, tegen de brandende zon.

De gemeente Dordrecht heeft nog geen flauw idee wanneer de 170 vluchtelingen voor haar crisisopvang precies in aantocht zijn. Maar ze gaat er vanuit dat het een kwestie van uren tot maximaal twee dagen is. “We weten het gewoon nog niet. Maar we staan klaar. Alles wat er te regelen valt, is geregeld, maar we hebben nadrukkelijk geëist dat eerst de zorg op orde moet zijn.” Die zorg moet door het Rijk georganiseerd worden. “Het gaat bijvoorbeeld om huisartsen, maar er zullen ook vluchtelingen zijn die medicatie gebruiken.” Ook zal een deel van de mensen naar verwachting geestelijke begeleiding nodig hebben.

Aan de Marconiweg is slaapplek voor 170 vluchtelingen. De mensen krijgen een stapelbed met een  wandje tussen de bedden voor wat privacy. Douches en toiletten zijn ingericht in dixi-achtige ruimtes. Mannen en vrouwen slapen gescheiden, maar de voorzieningen zijn basaal. “We doen het beste wat in onze macht ligt, maar het is allemaal geen vetpot”, aldus zegsvrouw Wayers, die benadrukt dat het vooral de prioriteit heeft zoveel mogelijk vluchtelingen binnen te laten slapen, na alle ellende van het buiten slapen in Ter Apel. “We hebben in Dordrecht gekeken hoe we zoveel mogelijk bedden kunnen neerzetten.” De matrassen zijn beschikbaar gesteld door het Rode Kruis.
f0b594c6dbb1380e127864589198ff94.jpg
Burgemeester Bruls van Nijmegen, voorzitter van het Veiligheidsberaad, zei maandag dat de verantwoordelijkheid van de Veiligheidsregio's in de aanpak van de asielcrisis stopt per 1 oktober. De Veiligheidsregio's zijn volgens hem niet in staat de crisis in de opvang van asielzoekers op te lossen.

Voor de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid, die op verzoek van het Rijk in totaal aan 225 vluchtelingen uit Ter Apel crisisopvang moet gaan bieden, betekent het dat ze zich onverminderd blijft inzetten voor de opvang van de mensen uit de Oekraïne, volgens de woordvoerder Maureen Vermeulen. “Maar de crisisopvang aan de Marconiweg in Dordrecht en aan de Weteringsingel in Hendrik-Ido-Ambacht zal per 1 oktober dichtgaan. De mensen moeten dan naar andere opvanglocaties verplaatst worden.”

Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) zei zojuist dat de opvang van vluchtelingen in Nederland momenteel onwaardig is voor ons land: “Het is een glijdende schaal. Mensen slapen hier op stoelen. Waar zijn we heengegaan met zijn allen?”

RTV Dordrecht bracht vorige week een bezoek aan de opvanglocatie. Bekijk hier de reportage.

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.