Dordrecht, Netherlands

Eerste wedstrijd Oranje druk bekeken bij café Sebes

De eerste wedstrijd van het Nederlands Elftal tijdens het EK-voetbal in Duitsland werd door heel Nederland goed bekeken. Ook in onze regio keken veel mensen naar de 1-2 winst op tegenstander Polen. De streekomroep ging langs bij Oranjecafé Sebes in Dordrecht om de sfeer te proeven.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 17 juni 2024 14:32 | Aangepast op 17 juni 2024 14:32
Café Sebes is in Dordrecht een welbekend fenomeen als het gaat om wedstrijden van het Nederlands Elftal op eindtoernooien. Het etablissement aan de Krispijnseweg wordt gerund door Hubert Sebes en won tijdens het WK van 2014 de prijs voor het beste Oranjecafé van Nederland.

Toen werd er door Sebes en zijn stamgasten een huese replica van de Cristo Redentor, het beroemde art-deco Christusbeeld in Rio de Janeiro, opgetuigd. Dit jaar, met een EK in Duitsland, hangt er een enorme bierpul aan de gevel.

Die decoratie komt de sfeer ten goede als de wedstrijd begint. Het café is goedgevuld, zo'n vijftig a zestig gasten zitten vol spanning klaar. Het eerste kwartier is voor Nederland, dus vloeit het bier rijkelijk.

Als Polen echter uit het niets op een 1-0 voorsprong komt is het stil in Sebes. Niet alleen in Hamburg, ook in het Dordtse café komt de goal van derde spits Buksa hard aan bij de fans. Gelukkig komt Nederland snel terug, met in de 29ste minuut de verdiende gelijkmaker van de voet van Cody Gakpo. Het café ontploft.

In de rust is de spanning van de gezichten van de bezoekers af te lezen, men is er nog niet gerust op. Even een sigaretje roken tegen de nervositeit en daarna snel naar binnen voor de tweede helft.

Pas tegen het eind van de wedstrijd, in minuut 83, verdwijnt alle spanning als sneeuw voor de zon. Wout Weghorst schiet met zijn tweede balcontact de 2-1 binnen en een golf van vreugde overspoelt het Oranjecafé. Het Nederlands elftal speelt de wedstrijd, op één grote kans van de Polen na, zakelijk uit. De bezoekers kunnen voldaan, en ietwat beschonken, terug naar huis. Door de winst bij deze eerste wedstrijd begint het EK in ieder geval feestelijk.

Bekijk hieronder de sfeerbeelden die wij maakten bij Café Sebes.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

FC Dordrecht neemt het in de laatste thuiswedstrijd op tegen het belofte elftal van Ajax. Hiermee ko...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...

Jordi kwam tijdens het douchen op voetbal uit de kast: 'Iedereen in z’n nakie, dan ben je het meest kwetsbaar'

Twintig jaar geleden kwam Jordi Buisman in een voetbalteam vol andere culturen en geloofsovertuiging...