Dordrecht, Netherlands

Eerste wedstrijd Oranje druk bekeken bij café Sebes

De eerste wedstrijd van het Nederlands Elftal tijdens het EK-voetbal in Duitsland werd door heel Nederland goed bekeken. Ook in onze regio keken veel mensen naar de 1-2 winst op tegenstander Polen. De streekomroep ging langs bij Oranjecafé Sebes in Dordrecht om de sfeer te proeven.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 17 juni 2024 14:32 | Aangepast op 17 juni 2024 14:32
Café Sebes is in Dordrecht een welbekend fenomeen als het gaat om wedstrijden van het Nederlands Elftal op eindtoernooien. Het etablissement aan de Krispijnseweg wordt gerund door Hubert Sebes en won tijdens het WK van 2014 de prijs voor het beste Oranjecafé van Nederland.

Toen werd er door Sebes en zijn stamgasten een huese replica van de Cristo Redentor, het beroemde art-deco Christusbeeld in Rio de Janeiro, opgetuigd. Dit jaar, met een EK in Duitsland, hangt er een enorme bierpul aan de gevel.

Die decoratie komt de sfeer ten goede als de wedstrijd begint. Het café is goedgevuld, zo'n vijftig a zestig gasten zitten vol spanning klaar. Het eerste kwartier is voor Nederland, dus vloeit het bier rijkelijk.

Als Polen echter uit het niets op een 1-0 voorsprong komt is het stil in Sebes. Niet alleen in Hamburg, ook in het Dordtse café komt de goal van derde spits Buksa hard aan bij de fans. Gelukkig komt Nederland snel terug, met in de 29ste minuut de verdiende gelijkmaker van de voet van Cody Gakpo. Het café ontploft.

In de rust is de spanning van de gezichten van de bezoekers af te lezen, men is er nog niet gerust op. Even een sigaretje roken tegen de nervositeit en daarna snel naar binnen voor de tweede helft.

Pas tegen het eind van de wedstrijd, in minuut 83, verdwijnt alle spanning als sneeuw voor de zon. Wout Weghorst schiet met zijn tweede balcontact de 2-1 binnen en een golf van vreugde overspoelt het Oranjecafé. Het Nederlands elftal speelt de wedstrijd, op één grote kans van de Polen na, zakelijk uit. De bezoekers kunnen voldaan, en ietwat beschonken, terug naar huis. Door de winst bij deze eerste wedstrijd begint het EK in ieder geval feestelijk.

Bekijk hieronder de sfeerbeelden die wij maakten bij Café Sebes.

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Overvaller dreigt met vuurwapen in slijterij

Redactie Streek 56 | 7 nov 2025 11:58

Lees ook

Wie koopt dit schilderij van half miljoen: 'Het mag weg, maar het hoeft niet'

Het was één van de kunstontdekkingen in 2024. Het portret van Michiel Adriaensz de Ruyter van schild...

Steeds meer mensen zonder vangnet, maar steeds minder mentoren om ze op te vangen

Er is een schreeuwend tekort aan vrijwilligers die mensen helpen die niemand meer hebben om op terug...

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Een zoektocht naar Pokémon is woensdag voor een man geëindigd met een nat pak. Aan de rand van Park ...

Nieuwe Tweede Kamer geïnstalleerd, inclusief deze drie streekgenoten

Drie streekgenoten zijn woensdag geïnstalleerd als Kamerlid. Het gaat om Edwin Prickaertz (PVV), Jan...

Michel leert jongeren hoe ze met hun geld moeten omgaan: ‘De hele rekening was binnen een week opgegokt’

Een studie betalen of een scooter kopen, en dat allemaal van een bijbaantje bij de supermarkt. De fi...

Man (18) opgepakt die tientallen meisjes en vrouwen belaagde

De politie heeft een 18-jarige Ridderkerker opgepakt die tientallen vrouwen zou hebben lastiggevalle...