gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Egels, egels en nog eens egels; de egeltelling begint bijna

cd333bc8043c9ee423a2ab1bfa6e1efd

Schattige ronde zwarte oogjes en stekeltjes op hun rug. De egeltelling komt er weer aan. Tel aankomend weekend alle egels in de tuin. Want: “Het is mooi als mensen bewust worden dat dit diertje in hun achtertuinen leeft.”

Redactie Streekomroep | Loïsa de Wit |  | Aangepast op
De egeltelling wordt georganiseerd door de Zoogdiervereniging, in samenwerking met Egelbescherming Nederland. Dit wordt gedaan zodat de Zoogdiervereniging goed weet hoe het met de egels in ons land gaat. Zo krijgen ze een duidelijk beeld waar de egels leven, hoeveel er zijn en of die ontwikkelingen invloed hebben op de egelpopulatie in ons land.

“De egel komt op veel plekken voor en als we bij gaan houden waar precies, kunnen we veel beter in beeld krijgen als er een trend ontstaat.” Vertelt een medewerker van de egelopvang Papendrecht. “Het is ook mooi als mensen zich er meer bewust van worden dat dit diertje in achtertuinen leeft. Met een klein gaatje in bijvoorbeeld de heg kunnen de egels zich in de achtertuin vertoeven.”

Jaarlijkse telling
De egeltelling is een jaarlijkse telling. In 2021 is in totaal 4500 keer een egel gezien, waarvan 20 in de Drechtsteden. Een jaar later werden in totaal 3750 geteld, waarvan 7 in de Drechtsteden en vorig jaar zijn er totaal 6126 diertjes waargenomen, waarvan 11 in de Drechtsteden.

De tuintellingen helpen om goed in beeld te krijgen waar de egel leeft, toch is er een keerzijde: “Terwijl we tijdens de tuintellingen lijken te stijgen, blijkt in het egeljaar, dat één keer per tien jaar wordt georganiseerd, dat er een flinke daling zit in het aantal waarnemingen van egels. Het geeft ook een hoop aan over de natuur als de egel zou verdwijnen."

Op de website van de Zoogdierenvereniging staat veel informatie over het diertje. Zo kan je onder andere lezen hoe je sporen van egels kunt herkennen en hoe je het diertje kan lokken.

Zie je tussen 13 en 15 september een egel in de tuin? Ga dan naar Tuintelling.nl en voer in hoeveel egels je gezien hebt. Ook als je geen egels hebt gezien, is dit waardevolle informatie.

Lees ook

noordparkvernieling

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

IMG_4011

Opluchting overheerst na vermissing van kater Oscar: 'Mijn maatje is terug'

Blijdschap en voornamelijk opluchting bij Remco van Die. Na twaalf dagen vol onwetendheid en angst is kater Oscar namelijk weer terug bij zijn baasje. En dat maakt heel wat los. “Hij is mijn maatje, je mist iets als hij er niet is. Ik praatte zelfs tegen hem als hij naast me zat.”

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.