gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

zwemmen wantijbad

Zwemmen in een gesloten Wantijbad

Streekomroep 56

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op

Het Wantijbad is dit zwemseizoen nog niet open geweest vanwege uitgelopen werkzaamheden. Een gemis voor veel Dordtenaren, met name tijdens deze nationale hittegolf en code rood. Medewerkers van het zwembad nemen samen met hun families desondanks een duik in het verder gesloten bad. 

LEES OOK: Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Wie door het hek kijkt van het zwembad aan het einde van de middag, ziet dat het buitenbad er nog niet zomerklaar uitziet. Er staan nog altijd hekken om delen van de verschillende baden heen. Toch zijn medewerkers en kinderen aan het zwemmen. 

Na vragen hierover geeft Stichting Wantijbad via de gemeente aan dat het ging om een test van de stroefheid van de coating. "Het moment hiervoor, met een dicht bad tijdens deze hoge temperaturen, en met meerdere mensen is ongelukkig gekozen en geeft wat ons betreft een verkeerd beeld", laat een gemeentewoordvoerder weten.

De gemeente is op haar beurt verrast door de zwempartij in het gesloten zwembad. "Wij zijn hierdoor als gemeente onaangenaam verrast en vinden het niet goed uit te leggen naar onze inwoners die ook graag een verkoelende duik hadden willen nemen."  

"Het bad is niet open en kan niet open in afwachting van de resultaten van een onderzoek naar de aangetroffen verfresten rondom het bad", vervolgt de woordvoerder. "We doen er alles aan om dit zo snel mogelijk af te ronden."

Lees meer over:

Lees ook

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.