gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ei numero drie is gelegd: gezinnetje visarenden breidt verder uit

0ae2342b57a5a6108e9b8b5da0e73a7d

Het wordt steeds gezelliger op het nest van de welbekende visarenden in de Biesbosch. Maandag werd er namelijk een derde ei gelegd. “Ik wil niet zeggen dat het een saaie periode wordt, maar de belangrijkste periode is nu wel achter de rug”, vertelt Harm Blom, boswachter in de Biesbosch. Visarenden leggen meestal drie eieren en dit zou volgens hem dus zeker de laatste kunnen zijn.

Emmely Kokshoorn |  | Aangepast op
Met de ‘saaie’ periode bedoelt de boswachter de vijf weken dat het vrouwtje aan het broeden is. “Een bijzonder lange tijd, vooral als je dat vergelijkt met andere vogels. Zij zitten namelijk rond de twee of drie weken op het nest”, vertelt hij.

Volgens Harm zien de Visarenden er gezond uit en gaan ze rustige weken tegemoet. De belangrijkste taak van het paar is de komende tijd, naast het uitbroeden van de eieren, het verdedigen van het nest. “Het mannetje doet hier heel hard zijn best voor, maar ook het vrouwtje is 's avonds erg alert”, vertelt de boswachter. Hij hoopt dat de voorjaarsstormen uit blijven, zodat het vrouwtje in alle rust kan broeden. “Maar”, zegt Harm, “alles kan nog gebeuren.”
Zo klom er vorig jaar nog een Boommarter op het nest en probeerde het de eieren te stelen. “Het was maar goed dat het vrouwtje het dier net op tijd van het nest aftrapte.”

Verschillende groottes
De drie eieren verschillen elk drie dagen van elkaar en zullen in diezelfde volgorde uitkomen. “Dat is mooi, want dan heb je drie vogels in verschillende groottes”, vertel hij. Voordat we dat via de webcam kunnen aanschouwen, moeten we nog even geduld hebben en rustig de vijf weken afwachten.

In totaal zitten er drie broedende Visarenden in de Biesbosch.

Lees ook

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”