gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eigenaar café Bagatelle III in Crabbehof staat op dodenlijst

292a1114c8976d22952f80a05b007bdd.jpg

De eigenaar van het café Bagatelle III in de Dordrechtse wijk Crabbehof zou op een dodenlijst staan. Dat bleek tijdens een kort geding dat de eigenaar had aangespannen tegen de tijdelijke sluiting van zijn zaak.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Burgemeester Kolff van Dordrecht bepaalde dat de kroeg een maand dicht moest nadat er in oktober de 36-jarige Remsley Eisden was doodgeschoten vlak voor het café. Maar de rechter heeft de sluiting teruggedraaid, omdat de informatie over de dodenlijst te summier zou zijn. Bagatelle III mag daarom weer open.


Kolff lichtte destijds zijn keuze om het pand te sluiten toe: "Om de rust in de wijk terug te laten keren, de openbare orde te herstellen en mede op verzoek van de politie, heb ik besloten het betreffende café voor ten minste twee weken te sluiten." Hij noemde de schietpartij een heftig incident en zei mee te leven met met iedereen die dit verlies moet dragen.


Omwonenden zeiden tegen Rijnmond dat het rond het café vaker onrustig is en er sprake is van overlast. Het was niet voor het eerst dat het café moest sluiten. De zaak moest zes jaar geleden ook al dicht na een vechtpartij. De zaak heette toen Nieuwe Bagatelle.

Dit artikel is ook verschenen op de website van onze mediapartner Rijnmond.

Lees meer over:

|

Lees ook

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.