gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eind oktober duidelijkheid over Willem

a76dfb3b3f1e490b706cbd04f44cf002.jpg

De gemeenteraad buigt zich aan het eind van deze maand over de vraag of het standbeeld van Willem van Oranje bij het Hof van Nederland wordt geplaatst. Vermoedelijk is een meerderheid van de gemeenteraadsleden voor de komst van het beeld.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Verschillende fracties hebben zich hierover al uitgesproken, zoals CDA en CU/SGP. Zij vinden dat Willem van Oranje in Dordrecht thuishoort. Ook de andere besturende partijen, VVD en Beter voor Dordt, zullen vermoedelijk voor stemmen.

Anderen hebben zich op persoonlijke titel over het ontstane probleem uitgelaten. Dat geldt onder andere voor Cor van Verk van de PvdA, die zich tegen verklaart. Ook leden van andere fracties hebben zich in positieve of negatieve zin hun mening gegeven, maar van verschillende partijen is geen standpunt bekend gemaakt.

Maar, zolang op dit punt fractiediscipline niet van toepassing is, zal de formele stemming duidelijkheid moeten verschaffen of het beeld nu wel of niet zal worden geplaatst.

Lees ook

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.

koe uit sloot zwi.jpg

Koe belandt in sloot, brandweer schiet te hulp

Er is donderdagmiddag een koe in een sloot terechtgekomen in Zwijndrecht. Het dier is door de brandweer uit het water geholpen. Eenmaal uit het water moest de koe even bijkomen van haar avontuur.

kind valt uit flat.jpg

Kind (2) met spoedtransport naar ziekenhuis na val van driehoog uit flat

In de Aalscholverstraat in Dordrecht is donderdagmiddag een 2-jarig kind van drie verdiepingen hoog naar beneden gevallen. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht.

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.