Dordrecht, Netherlands

Eind oktober duidelijkheid over Willem

De gemeenteraad buigt zich aan het eind van deze maand over de vraag of het standbeeld van Willem van Oranje bij het Hof van Nederland wordt geplaatst. Vermoedelijk is een meerderheid van de gemeenteraadsleden voor de komst van het beeld.
Gert van der Steen | 3 oktober 2018 17:07 | Aangepast op 3 oktober 2018 17:07
Verschillende fracties hebben zich hierover al uitgesproken, zoals CDA en CU/SGP. Zij vinden dat Willem van Oranje in Dordrecht thuishoort. Ook de andere besturende partijen, VVD en Beter voor Dordt, zullen vermoedelijk voor stemmen.

Anderen hebben zich op persoonlijke titel over het ontstane probleem uitgelaten. Dat geldt onder andere voor Cor van Verk van de PvdA, die zich tegen verklaart. Ook leden van andere fracties hebben zich in positieve of negatieve zin hun mening gegeven, maar van verschillende partijen is geen standpunt bekend gemaakt.

Maar, zolang op dit punt fractiediscipline niet van toepassing is, zal de formele stemming duidelijkheid moeten verschaffen of het beeld nu wel of niet zal worden geplaatst.

Lees ook

Buurt in shock na horrordood buurman: 'Dat hij zo aan zijn einde komt is triest'

Buren reageren geschokt op het overlijden van een 85 jarige man in Ridderkerk. Woensdagmiddag brak e...

Moerdijk verkocht huis aan jong Papendrechts stel en komt nu tóch met oplossing

Elf dagen nadat Terrence (30) en Lindsey (31) uit Papendrecht een huis kochten van de gemeente Moerd...

Recordjaar voor Weizigt: meer dan 200.000 bezoekers in één jaar

Het duurzaamheidscentrum aan de rand van het Weizigtpark in Dordrecht heeft afgelopen jaar meer bezo...

Vis van Klaas stopt na 30 jaar: ‘Ik vind het echt heel jammer’

Er komt een einde aan de Vis van Klaas. De viskraam die staat op het Damplein in de Dordtse wijk Dub...

Farhad heeft zorgen over zijn familie in Iran: 'Bellen kan niet, er is geen verbinding meer'

In Iran is de grootste opstand in jaren gaande, die hard wordt neergeslagen door het regime. Daarbij...

Burgemeester maakt zich druk over toename autobranden: 'Acht keer zoveel tijdens jaarwisseling'

Burgemeester Nanning Mol van Dordrecht maakt zich zorgen om de toename van het aantal autobranden. ...