Dordrecht, Netherlands

Eind oktober duidelijkheid over Willem

De gemeenteraad buigt zich aan het eind van deze maand over de vraag of het standbeeld van Willem van Oranje bij het Hof van Nederland wordt geplaatst. Vermoedelijk is een meerderheid van de gemeenteraadsleden voor de komst van het beeld.
Gert van der Steen | 3 oktober 2018 17:07 | Aangepast op 3 oktober 2018 17:07
Verschillende fracties hebben zich hierover al uitgesproken, zoals CDA en CU/SGP. Zij vinden dat Willem van Oranje in Dordrecht thuishoort. Ook de andere besturende partijen, VVD en Beter voor Dordt, zullen vermoedelijk voor stemmen.

Anderen hebben zich op persoonlijke titel over het ontstane probleem uitgelaten. Dat geldt onder andere voor Cor van Verk van de PvdA, die zich tegen verklaart. Ook leden van andere fracties hebben zich in positieve of negatieve zin hun mening gegeven, maar van verschillende partijen is geen standpunt bekend gemaakt.

Maar, zolang op dit punt fractiediscipline niet van toepassing is, zal de formele stemming duidelijkheid moeten verschaffen of het beeld nu wel of niet zal worden geplaatst.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...