Dordrecht, Netherlands

Einde voor subsidie Vrijwilligershuis

Het college stopt met het Vrijwilligershuis. De organisatie die vrijwilligers ondersteunt en vrijwilligerswerk faciliteert, krijgt vanaf 1 januari geen subsidie meer. Er zou onvoldoende worden gepresteerd. Gezocht wordt naar een andere manier om vrijwilligers te ondersteunen.
Peter Tromp | 21 februari 2018 14:56 | Aangepast op 21 februari 2018 14:56
Er bestaat bij het college al langere tijd onvrede over het functioneren van het Vrijwilligershuis. Er worden te weinig vrijwilligersvacatures vervuld. De afgelopen twee jaar is al verteld dat ze meer initiatief moesten tonen en doelgroepgerichter moesten gaan werken.

Tijdens een evaluatie bleek vorig jaar dat vrijwilligers tevreden zijn over het cursusaanbod. Maar de doelstellimngen zijn niet behaald.

Het Vrijwilligershuis is een samenwerking tussen MEE Drechtsteden en Stichting Sociaal Kultureel Werk (SSKW). Het is ruim drie jaar geleden opgericht. Vanaf de start zou er al sprake zijn geweest van tegenstrijdige belangen.

Het Vrijwilligershuis kreeg 325.000 euro subsidie per jaar

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...