Dordrecht, Netherlands

Einde voor subsidie Vrijwilligershuis

Het college stopt met het Vrijwilligershuis. De organisatie die vrijwilligers ondersteunt en vrijwilligerswerk faciliteert, krijgt vanaf 1 januari geen subsidie meer. Er zou onvoldoende worden gepresteerd. Gezocht wordt naar een andere manier om vrijwilligers te ondersteunen.
Peter Tromp | 21 februari 2018 14:56 | Aangepast op 21 februari 2018 14:56
Er bestaat bij het college al langere tijd onvrede over het functioneren van het Vrijwilligershuis. Er worden te weinig vrijwilligersvacatures vervuld. De afgelopen twee jaar is al verteld dat ze meer initiatief moesten tonen en doelgroepgerichter moesten gaan werken.

Tijdens een evaluatie bleek vorig jaar dat vrijwilligers tevreden zijn over het cursusaanbod. Maar de doelstellimngen zijn niet behaald.

Het Vrijwilligershuis is een samenwerking tussen MEE Drechtsteden en Stichting Sociaal Kultureel Werk (SSKW). Het is ruim drie jaar geleden opgericht. Vanaf de start zou er al sprake zijn geweest van tegenstrijdige belangen.

Het Vrijwilligershuis kreeg 325.000 euro subsidie per jaar

Meest gelezen

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

Dit familiebedrijf moet plaatsmaken voor Maasterras: ‘Ons lust en ons leven’

Motorzaak BNM Motoren in Dordrecht zit met de handen in het haar. Het bedrijf moet namelijk verhuize...

Magnetron in de brand: één persoon door ambulance meegenomen

Er is donderdagochtend brand uitgebroken in een kantoorpand aan de Maxwellstraat op bedrijventerrein...

Kan asielopvang Papendrecht ook open zónder veiligheidsplan? 'Hoeft niet langs de rechter'

Of er nu wel of geen veiligheidsplan is, de asielopvang in het centrum van Papendrecht gaat maandag ...

Rechter fluit provincie terug: Ridderkerk blijft voorlopig uit samenwerkingsverband volkshuisvesting

Het besluit van de provincie Zuid-Holland om Ridderkerk te verplichten zich te houden aan provinciaa...

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Een heldenactie voor een glazenwasser uit Dordrecht. De 54-jarige Peter Tiemans was rustig aan het w...

Mol: sinds begin dit jaar 10 autobranden, maar dader(s) spoorloos

Van in totaal tien autobranden in Dordrecht, zijn er negen aangestoken. Dat schrijft burgemeester Na...