gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eindelijk een dak voor halte Drechthopper

Voordat het jaar om is moet de halte voor de Drechthopper aan de Johan de Wittstraat overdekt zijn. Dat heeft wethouder Rik van der Linden toegezegd op aandringen van VSP-raadslid Margaret Stolk. Zij maakt zich vooral zorgen over de wachtenden in de winter.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is natuurlijk heel vervelend als die mensen met hun rollator of in de scootmobiel in de regen moet wachten." De Drechthopper is speciaal vervoer voor 75-plussers en mensen met een beperking die niet meer met het openbaar vervoer kunnen.

Het heeft voor Stolk alleen veel te lang geduurd voor de overkapping er eindelijk is. Anderhalf jaar geleden is het dak al toegezegd. "De wethouder heeft constant gezegd dat het ook in de beeldkwaliteit van de Bagijnhof moet passen. Dat snappen we, maar zorg dan in ieder geval voor een tijdelijke oplossing."

Die tijdelijke oplossing hoeft er niet meer te komen, er wordt nu gelijk iets definitiefs neergezet. Maar als er in 2018 nog steeds niet droog gewacht kan worden op de Drechthopper, dan heeft de wethouder volgens Stolk "een probleem".

Lees ook

foto

'Enorme plas bloed' op straat blijkt iets heel anders

Flink schrikken voor een bewoner van de Havikstraat in Sliedrecht. Die zag dinsdagochtend een flinke plas bloed liggen en belde daarom de politie. Ter plekke bleek het om iets heel anders te gaan: chilisaus.

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

jeugdlintjealb

Hardinxveld-Giessendam roept jeugdlintje in het leven

De gemeenteraad van Hardinxveld-Giessendam heeft een motie om een jeugdlintje in te stellen, unaniem aangenomen. Het lintje is bedoeld voor kinderen en jongeren in de gemeente die zich op een bijzondere manier inzetten voor de samenleving en zou in november 2027 voor het eerst uitgereikt moeten worden.

Nieuw project

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.