gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eindelijk een dak voor halte Drechthopper

Voordat het jaar om is moet de halte voor de Drechthopper aan de Johan de Wittstraat overdekt zijn. Dat heeft wethouder Rik van der Linden toegezegd op aandringen van VSP-raadslid Margaret Stolk. Zij maakt zich vooral zorgen over de wachtenden in de winter.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is natuurlijk heel vervelend als die mensen met hun rollator of in de scootmobiel in de regen moet wachten." De Drechthopper is speciaal vervoer voor 75-plussers en mensen met een beperking die niet meer met het openbaar vervoer kunnen.

Het heeft voor Stolk alleen veel te lang geduurd voor de overkapping er eindelijk is. Anderhalf jaar geleden is het dak al toegezegd. "De wethouder heeft constant gezegd dat het ook in de beeldkwaliteit van de Bagijnhof moet passen. Dat snappen we, maar zorg dan in ieder geval voor een tijdelijke oplossing."

Die tijdelijke oplossing hoeft er niet meer te komen, er wordt nu gelijk iets definitiefs neergezet. Maar als er in 2018 nog steeds niet droog gewacht kan worden op de Drechthopper, dan heeft de wethouder volgens Stolk "een probleem".

Lees ook

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

foto dordt in stoom 1.png

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van vier jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.

Koos Wieman poppenspeler.png

Koos vermaakt al bijna 50 jaar jong en oud met zijn poppentheater

"Janus, Janus, kom je nog een keer?" Het vertrouwde geluid galmt weer over het Rotterdamse Binnenwegplein. Sinds vorige week zijn de luiken van het poppentheater weer open. Al 46 jaar staat Jacobus Wieman uit Dordrecht, ook wel Koos genoemd, hier van mei tot oktober bijna elke week om Rotterdammers te vermaken.

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.