gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eindelijk een dak voor halte Drechthopper

Voordat het jaar om is moet de halte voor de Drechthopper aan de Johan de Wittstraat overdekt zijn. Dat heeft wethouder Rik van der Linden toegezegd op aandringen van VSP-raadslid Margaret Stolk. Zij maakt zich vooral zorgen over de wachtenden in de winter.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is natuurlijk heel vervelend als die mensen met hun rollator of in de scootmobiel in de regen moet wachten." De Drechthopper is speciaal vervoer voor 75-plussers en mensen met een beperking die niet meer met het openbaar vervoer kunnen.

Het heeft voor Stolk alleen veel te lang geduurd voor de overkapping er eindelijk is. Anderhalf jaar geleden is het dak al toegezegd. "De wethouder heeft constant gezegd dat het ook in de beeldkwaliteit van de Bagijnhof moet passen. Dat snappen we, maar zorg dan in ieder geval voor een tijdelijke oplossing."

Die tijdelijke oplossing hoeft er niet meer te komen, er wordt nu gelijk iets definitiefs neergezet. Maar als er in 2018 nog steeds niet droog gewacht kan worden op de Drechthopper, dan heeft de wethouder volgens Stolk "een probleem".

Lees ook

Tunnel HAGI_artikel foto.png

Zijn huizen en kerk nog te redden van sloop? 'Kan goedkoper en effectiever'

Veertien woningen en een kerk dreigen te verdwijnen aan de Stationsweg in Hardinxveld-Giessendam. Dit vanwege een tunnel die de gemeente aan wil leggen naar de nieuwe wijk ‘Het Oog’. Als het aan architect Arie van der Meijden ligt, kan dat ook anders. Hij bedacht een alternatief plan waarvoor er maximaal twee huizen gesloopt worden.

IMG-20260324-WA0011.jpg

Verpauperd Teerlinkpand afgezet met hekken: ‘Komen stukken los van de gevel’

Het beruchte Teerlinkpand in Dordrecht is uit voorzorg afgezet met hekken. Uit een controle van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) blijkt dat de constructie van het pand onvoldoende stabiel is.

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOAANRIJDING.png

Meerdere auto’s beschadigd door ongeluk in Wielwijk

Een bestuurder is maandagavond uit de bocht gevlogen in de Dordtse wijk Wielwijk. Daarbij raakten drie geparkeerde auto’s beschadigd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle.jpg

Hennepkwekerij en illegale slaapplekken ontdekt op bedrijventerrein

Bij een controle op bedrijventerrein Donkersloot in Ridderkerk is een hennepplantage ontdekt. De kwekerij met honderden planten is meteen afgebroken.

COA vluchtelingenopvang ter illustratie

Zwijndrecht moet meer doen voor huisvesting statushouders, Molenlanden voldoet

De provincie Zuid-Holland zet druk op Zwijndrecht om sneller werk te maken van de huisvesting van statushouders. Als de gemeente niet binnen een jaar met voldoende concrete resultaten komt, dreigt ingrijpen vanuit de provincie.