gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eindelijk een dak voor halte Drechthopper

Voordat het jaar om is moet de halte voor de Drechthopper aan de Johan de Wittstraat overdekt zijn. Dat heeft wethouder Rik van der Linden toegezegd op aandringen van VSP-raadslid Margaret Stolk. Zij maakt zich vooral zorgen over de wachtenden in de winter.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is natuurlijk heel vervelend als die mensen met hun rollator of in de scootmobiel in de regen moet wachten." De Drechthopper is speciaal vervoer voor 75-plussers en mensen met een beperking die niet meer met het openbaar vervoer kunnen.

Het heeft voor Stolk alleen veel te lang geduurd voor de overkapping er eindelijk is. Anderhalf jaar geleden is het dak al toegezegd. "De wethouder heeft constant gezegd dat het ook in de beeldkwaliteit van de Bagijnhof moet passen. Dat snappen we, maar zorg dan in ieder geval voor een tijdelijke oplossing."

Die tijdelijke oplossing hoeft er niet meer te komen, er wordt nu gelijk iets definitiefs neergezet. Maar als er in 2018 nog steeds niet droog gewacht kan worden op de Drechthopper, dan heeft de wethouder volgens Stolk "een probleem".

Lees ook

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.

nk2026102893A09535

Blamage FC Dordrecht: bekeravontuur meteen voorbij na verlies bij amateurs

Het KNVB-bekertoernooi zit er voor FC Dordrecht opnieuw na één ronde op. De ploeg bibberde woensdag vanaf de aftrap en kende wel een betere fase, maar blameerde zich alsnog bij derdedivisionist SC Genemuiden: 3-2.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.