gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Elke buurt samen rond Buurtkerstboom: nu al meer aanvragen dan vorig jaar

761d611bddc98bbc77255ab9061f5ae5

In Hendrik-Ido-Ambacht zijn er nu al meer Buurtkerstbomen aangevraagd dan ooit tevoren. Bewoners kunnen de bomen aanvragen voor 13 november om de kerstsfeer de wijk in te trekken. De gemeente hoopt hiermee op meer saamhorigheid in de wijken.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De afgelopen jaren lopen de aanvragen steeds meer op. Een gemeentewoordvoerder laat weten dat er dit jaar 65 aanvragen worden verwacht, fors meer dan toen ze begonnen met de buurtboom. Van 2014 tot en met 2018 kreeg de gemeente jaarlijks ongeveer veertig aanmeldingen.

Ieder jaar worden de mensen die een Buurtkerstboom aanvragen onderverdeeld in drie buurten: het Centrum, de Krommeweg en de Volgerlanden. Niet iedere aanvraag kan ook een kerstboom krijgen, soms zijn er dubbele verzoeken of zijn er meer aanvragers dan bomen. Vandaar dat de gemeente uiteindelijk bepaald waar een Buurtkerstboom komt te staan.

Ondanks dat er dit jaar meer aanvragen zijn dan vorig jaar, zijn er nog wel een aantal bomen beschikbaar. Bewoners van Hendrik-Ido-Ambacht hebben nog twaalf dagen de tijd om zo'n buurtboom aan te vragen.

Lees ook

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”