Dordrecht, Netherlands

Elke tien minuten een sprinter van Dordrecht naar Rotterdam? Vanaf volgende week is dat wekelijks een feit

De NS en ProRail testen de komende veertien woensdagen de eerste tienminutensprinter van Nederland. In de nieuwe dienstregeling - vanaf december - gaat deze zes keer per uur rijden, tussen Dordrecht en Rotterdam.
Robin Nanninga | 2 september 2021 10:51 | Aangepast op 2 september 2021 10:51
De tienminutensprinter is de eerste stap naar de CitySprinter: de ambitie van NS om iedere vijf minuten een sprinter te rijden en op meer stations te laten stoppen, bovenop meer Intercity’s op dezelfde lijn. Daar zijn aanpassingen voor nodig aan de infrastructuur. Naast de tienminutensprinter gaan er ook tussen Rotterdam-Den Haag-Schiphol en Schiphol-Nijmegen overdag zes keer per uur Intercity's rijden.

Met de tienminutentreinen hoeven reizigers niet meer te kijken hoe laat de trein gaat. Van vier naar zes Intercity’s per uur betekent voor veel reizigers minder lang wachten en vaker een zitplaats. Tijdens het testrijden kunnen reizigers al gebruikmaken van deze treinen.

Meest gelezen

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Redactie Streek 56 | 27 aug 2025 16:21

Lees ook

Werkzaamheden aan nieuwe opvanglocatie Papendrecht deels gestaakt

Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft een deel van de werkzaamheden op een nieuw te re...

Enquête over te bouwen zwembad: grote glijbaan of toch een ligweide?

Een nieuw zwembad voor inwoners van de gemeenten Hardinxveld-Giessendam en Sliedrecht komt steeds di...

Foodtruck kantelt bij Drechttunnel

Een foodtruck is zondagmiddag gekanteld op de A16 bij Dordrecht. Door nog onbekende oorzaak ging het...

10e editie Dordtse Pride feestelijk afgetrapt met Pride Walk

Onder een lekker zonnetje verzamelden honderden mensen zich zaterdagmiddag voor de Pride Walk. De lo...

Gestaakte wedstrijd overschaduwt overtuigende 0-3 zege FC Dordrecht in Oss

De spelers van FC Dordrecht liepen vrijdagavond in Oss niet alleen met drie punten van het veld, maa...

Dordtse meteoriet levert ruim 1,7 miljoen euro op

De grote ijzermeteoriet van Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht is zaterdag geveild voor een bedrag ...