gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ellende MerwedeLingeLijn duurt voort

0a1b746432d175ec269f2a861697fee1.jpg

Reizigers onderschrijven de waslijst aan klachten, die het personeel van de Merwede Linge Lijn (MLL) bij de directie van Qbuzz heeft neergelegd. De VVMC, vakbond voor treinpersoneel, wil nog deze week met de leiding van het vervoersbedrijf aan tafel.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Qbuzz zegt dat ook te willen. De MLL is de treinverbinding tussen Dordt, Gorinchem en Geldermalsen. Een lijst met 27 misstanden, uiteenlopend van veel en grote vertragingen tot kapotte motoren, is afgelopen weekend door de bond op social media geplaatst onder de kop “treinpersoneel Qbuzz is er helemaal klaar mee”.

Machinisten en conducteurs (stewards genoemd) willen niet voor de camera, maar zeggen onder meer dat er regelmatig te weinig treinen zijn om de dienstregeling in de spitsuren uit te kunnen voeren. “Vanwege groot onderhoud zijn twee treinen wekenlang weg en soms door incidenteel onderhoud op donderdag en vrijdag nog eentje”, aldus een medewerker.

Reizigers steken hun onvrede over uitval, vertragingen en overvolle spitstreinen niet onder stoelen of banken. “Over het personeel op de trein hoor je mij niet klagen”, zegt een passagier, “die mensen kunnen er niks aan doen. De directie zou eens mee moeten rijden in deze trein.”

Qbuzz wil niet reageren. “We gaan eerst met de vakbond praten”, zegt woordvoerster Gea de Rie. Een woordvoerder van verantwoordelijk provinciaal bestuurder Floor Vermeulen zegt dat er regelmatig gesproken is met Qbuzz: “Er is zelfs een boete opgelegd, we wachten nu even af wat er uit het gesprek met de vakbond komt.”

Alle partijen in Provinciale Staten van Zuid-Holland vinden dat Qbuzz, dat het bus- en treinvervoer in de Drechtsteden en Alblasserwaard in december 2018 overnam van Arriva, al te lang slecht presteert.

Het bedrijf moet in januari verschijnen tijdens een speciale hoorzitting in het Provinciehuis om uit te leggen hoe er een eind kan komen aan de misstanden. Dat gaat óók over het busvervoer.

Lees ook

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.