gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ellende MerwedeLingeLijn duurt voort

0a1b746432d175ec269f2a861697fee1

Reizigers onderschrijven de waslijst aan klachten, die het personeel van de Merwede Linge Lijn (MLL) bij de directie van Qbuzz heeft neergelegd. De VVMC, vakbond voor treinpersoneel, wil nog deze week met de leiding van het vervoersbedrijf aan tafel.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Qbuzz zegt dat ook te willen. De MLL is de treinverbinding tussen Dordt, Gorinchem en Geldermalsen. Een lijst met 27 misstanden, uiteenlopend van veel en grote vertragingen tot kapotte motoren, is afgelopen weekend door de bond op social media geplaatst onder de kop “treinpersoneel Qbuzz is er helemaal klaar mee”.

Machinisten en conducteurs (stewards genoemd) willen niet voor de camera, maar zeggen onder meer dat er regelmatig te weinig treinen zijn om de dienstregeling in de spitsuren uit te kunnen voeren. “Vanwege groot onderhoud zijn twee treinen wekenlang weg en soms door incidenteel onderhoud op donderdag en vrijdag nog eentje”, aldus een medewerker.

Reizigers steken hun onvrede over uitval, vertragingen en overvolle spitstreinen niet onder stoelen of banken. “Over het personeel op de trein hoor je mij niet klagen”, zegt een passagier, “die mensen kunnen er niks aan doen. De directie zou eens mee moeten rijden in deze trein.”

Qbuzz wil niet reageren. “We gaan eerst met de vakbond praten”, zegt woordvoerster Gea de Rie. Een woordvoerder van verantwoordelijk provinciaal bestuurder Floor Vermeulen zegt dat er regelmatig gesproken is met Qbuzz: “Er is zelfs een boete opgelegd, we wachten nu even af wat er uit het gesprek met de vakbond komt.”

Alle partijen in Provinciale Staten van Zuid-Holland vinden dat Qbuzz, dat het bus- en treinvervoer in de Drechtsteden en Alblasserwaard in december 2018 overnam van Arriva, al te lang slecht presteert.

Het bedrijf moet in januari verschijnen tijdens een speciale hoorzitting in het Provinciehuis om uit te leggen hoe er een eind kan komen aan de misstanden. Dat gaat óók over het busvervoer.

Lees ook

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.