Dordrecht, Netherlands

En zo staat FC Dordrecht ineens voorlaatste: 'Het is een herhaling van zetten'

FC Dordrecht in duel met NAC Breda Shane Winsser / Winsser Visuals
Waar FC Dordrecht in de afgelopen weken de sprong richting de middenmoot hoopte te maken, gebeurde het tegenovergestelde. Door de nederlaag bij NAC Breda vrijdagavond (3-2) en zeges van concurrenten daalt de ploeg naar de negentiende en voorlaatste plek. "We moeten zeer kritisch zijn", ziet middenvelder Tim Receveur.
Corrado Francke | 25 februari 2023 11:48 | Aangepast op 25 februari 2023 11:48
De middenvelder, die in Brabant zijn vierde duel voor FC Dordrecht speelde, noemt het "een beetje een herhaling van zetten" in de afgelopen drie wedstrijden, waarin de club telkens met minimaal verschil onderuit ging.

Discipline
"Een beetje discipline is dat, in de afspraken nakomen. Als je dat net te weinig doet, valt dat net niet goed. De stappen moeten wij wel maken om mee te gaan doen richting het linkerrijtje."

Receveur vindt dat Dordt ook doordeweeks, tijdens de trainingen, een stapje extra moet zetten. "Als wij als club verder willen, moeten we elke dag het niveau omhoog krijgen. We hebben een hartstikke goede groep, dus het is vooral positief bedoeld."
Trainer Michele Santoni zag hoe de Dordtenaren na rust knap terugkwamen van een 2-0 achterstand, maar vlak na de gelijkmaker viel het winnende Bredase doelpunt. "Het is niet dat je voor rust slecht speelt, maar je creëert te weinig. In de tweede helft lieten we zien wat we altijd willen laten zien qua energie. Als we dat voortzetten, komen de drie punten weer ", zegt Santoni na afloop.

Touré en Mannes lichtpuntjes
Doelpuntenmaker Tidjany Touré en de van een blessure teruggekeerde Ruggero Mannes, die al snel na rust een assist gaf, vielen in positieve zin op bij FC Dordrecht. "Als er iemand energie en kracht brengt, is het Mannes", blikt Santoni terug op de rentree van de rechtsback, die als rechtsbuiten werd ingezet.

"Tidjany komt van ver en moet ook wennen aan mannenvoetbal", gaat hij in op de vraag waarom Touré, die op fenomenale wijze voor de gelijkmaker zorgde, niet in de basiself te vinden was. "Ik begrijp wel dat iedereen het raar vindt dat ik hem niet opstelde, maar ik heb ben hem op mijn manier aan het helpen. Maar als hij dit laat zien, is de keuze makkelijk."

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacomp...

FC Dordrecht laat kostbare punten liggen op bezoek bij Jong FC Utrecht

Klokslag acht uur ’s avonds fluiten alle scheidsrechters op de velden af voor de wedstrijden in de K...

Mannou Berger kent topdebuut bij FC Dordrecht, dat thuis wéér de nul houdt

Mannou Berger beleefde vrijdagavond een uitstekend debuut voor FC Dordrecht. De doelman zag zijn plo...

FC Dordrecht heeft aan een kwartier genoeg tegen armoedig MVV

Buitenshuis gaat het de laatste weken wat minder voor FC Dordrecht, maar thuis is de ploeg dit seizo...

FC Dordrecht zeker van play-offs, maar plek twee? 'Zal heel lastig worden'

Wat er ook gebeurt, FC Dordrecht is zeker van een plekje in de nacompetitie. Daarin moet de ploeg va...

FC Dordrecht ziet kans op directe promotie slinken na zeperd in Oss

FC Dordrecht heeft zichzelf een slechte dienst bewezen in de strijd voor directe promotie. Op bezoek...