Dordrecht, Netherlands

Energiehuis financieel zorgenkind

Het Energiehuis is een financieel probleem. Er is een tekort van bijna een half miljoen en de overkoepelende stichting kan de huur niet betalen. De gemeente neemt maatregelen. Er komen twee onderzoeken en een nieuwe leider.
Peter Tromp | 11 maart 2015 13:52 | Aangepast op 11 maart 2015 13:52
De exploitatie van het Energiehuis komt mogelijk uit op een tekort van 450.000 euro. Oorzaken zijn te weinig huurinkomsten en sponsorbijdrages. Het tekort is niet alleen te wijten aan de economische crisis. Er is onvoldoende geprobeerd om geld binnen te halen, blijkt uit eerder onderzoek. Ook zouden de inkomsten te rooskleurig zijn ingeschat.

Het college gaat een onafhankelijke directeur aanstellen om het tij te keren. Nu wordt de stichting geleid door de directeuren van Tobe, Kunstmin en Bibelot, de drie belangrijkste gebruikers van het pand. De stichting huurt het pand van de gemeente en verhuurt het door aan de gebruikers. Vanwege de tegenvallende inkomsten wordt al geruime tijd geen huur betaald aan de gemeente. Ook is er een juridisch conflict met horeca-exploitant Khotinsky dat het tekort verder kan vergroten.

Het college gaat ook twee onderzoeken uitvoeren. Het ene moet inzichtelijk maken hoe groot het financiële probleem nou werkelijk is en het andere moet leiden tot een beter organisatiemodel.

Lees ook

Let op: Papendrechtsebrug (N3) nacht dicht

Weggebruikers die maandagavond en -nacht van Papendrecht naar Dordrecht moeten of andersom, moeten r...

Marco Stam kritisch over opgravingen Essenhof: 'Werknemers getraumatiseerd'

“En dan zijn we verbaasd dat mensen het vertrouwen verliezen in de politiek”. Gemeenteraadslid Marco...

PVV gaat voor het eerst meedoen aan verkiezingen in Papendrecht, mikt op negen zetels

De PVV gaat voor het eerst meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Papendrecht. Lijsttrekker Nik...

Man (24) meldt zich na doorrijden na ernstig ongeluk met brommerrijder (17)

De politie heeft dit weekend een 24-jarige man aangehouden die betrokken was bij een zwaar verkeerso...

Brand wint in Italië en draagt zege op aan overleden moeder

Lucinda Brand heeft zondag op zeer overtuigende wijze de wereldbekerwedstrijd veldrijden op Sardinië...

Ongeneeslijk zieke Eva (5) ontsteekt lichtjes in kerstboom: 'Ik vind het fantastisch'

Samen met haar broertjes ontstak de terminale Eva (5) uit Dordrecht zaterdagmiddag de 25 duizend lic...