gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eritrees koffiehuis geopend in Dordrecht

7470a87fb7d52e7afc1b3745e330b621.jpg

Aan de Sint Jorisweg in Dordrecht is een Eritrees koffiehuis geopend. Initiatiefnemer Emanuel Berhane, uit Papendrecht, noemt het zelf een praathuis. Het koffiehuis is tot stand gekomen door de inzet van Stichting Baytona, met hulp van lokale afdelingen van Vluchtelingenwerk.

Jasper Koopmans |  | Aangepast op
De Stichting Baytona ondersteunt, helpt en begeleidt mensen uit Eritrea in de regio Drechtsteden bij hun integratie in de Nederlandse samenleving. "Mensen kunnen elkaar helpen, maar er was tot nu toe geen plek waar alle Eritreeërs elkaar kunnen ontmoeten", zegt Berhane.

Behalve voor een praatje, een kop koffie en een broodje kunnen de Eritreeërs er ook terecht om spelletjes te doen, zoals kaarten en tafelvoetbal. "We hebben ook een computer achterin de zaak. Daar kunnen mensen elkaar digitaal helpen."

Berhane is één van de bijna 400 duizend mensen die Eritrea ontvlucht zijn. Hij schat dat er in de Drechtsteden vier- tot vijfhonderd van zijn landgenoten wonen.De Eritreeërs zijn hun land ontvlucht vanwege de onveilige situatie in hun land. Het regime sluit critici op of laat ze 'verdwijnen'. Na een bloedige burgeroorlog werd Eritrea in 1993 onafhankelijk van Ethiopië, maar het nieuwe regime bleek geen zegen voor de inwoners van het land.

Feitelijk heerst er sindsdien een dictatuur in het Oost-Afrikaanse land. Verkiezingen zijn nooit gehouden en de regerende partij duldt geen enkele oppositie. In 2001 werd de repressie opgevoerd; oppositieleden, journalisten en criticasters werden massaal opgepakt. Velen 'verdwenen'.De Eritreeërs vormen - na Syriërs - de op één-na grootste groep immigranten, die over zee naar Europa komen.

Lees ook

dodenherdenking2025.png

Twee minuten stilte: op deze plekken kun je maandag terecht voor dodenherdenking

Maandag 4 mei is het om 20:00 uur in heel Nederland twee minuten stil. Zo ook in onze streek. Wil jij graag ergens een herdenking bijwonen? Bekijk in dit artikel waar dat kan.

Foto arikel afsluiting burg. raadtsingel.png

Werk aan Burgemeester de Raadtsingel net op tijd klaar voor sluiting brug

Er wordt al bijna een jaar gewerkt aan de Burgemeester de Raadtsingel en het einde lijkt in zicht te zijn. Vanaf 3 mei tot 17 juli 2026 wordt de laatste hand gelegd aan de weg. In deze periode wordt de Burgemeester de Raadtsingel regelmatig afgesloten voor doorgaand verkeer.

SLD sport web.png

Droom spat uiteen: Sliedrecht Sport verliest volleybalfinale voor landskampioenschap

Sliedrecht Sport heeft zaterdagavond net naast het landskampioenschap zaalvolleybal gegrepen. Na een spannende finale, moesten de dames het met 3-1 in sets afleggen tegen Apollo 8 uit Borne. “Het gevoel is echt ontzettend klote”, zegt coach Daniël van Helden verbeten.

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.