gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eritrees koffiehuis geopend in Dordrecht

7470a87fb7d52e7afc1b3745e330b621

Aan de Sint Jorisweg in Dordrecht is een Eritrees koffiehuis geopend. Initiatiefnemer Emanuel Berhane, uit Papendrecht, noemt het zelf een praathuis. Het koffiehuis is tot stand gekomen door de inzet van Stichting Baytona, met hulp van lokale afdelingen van Vluchtelingenwerk.

Jasper Koopmans |  | Aangepast op
De Stichting Baytona ondersteunt, helpt en begeleidt mensen uit Eritrea in de regio Drechtsteden bij hun integratie in de Nederlandse samenleving. "Mensen kunnen elkaar helpen, maar er was tot nu toe geen plek waar alle Eritreeërs elkaar kunnen ontmoeten", zegt Berhane.

Behalve voor een praatje, een kop koffie en een broodje kunnen de Eritreeërs er ook terecht om spelletjes te doen, zoals kaarten en tafelvoetbal. "We hebben ook een computer achterin de zaak. Daar kunnen mensen elkaar digitaal helpen."

Berhane is één van de bijna 400 duizend mensen die Eritrea ontvlucht zijn. Hij schat dat er in de Drechtsteden vier- tot vijfhonderd van zijn landgenoten wonen.De Eritreeërs zijn hun land ontvlucht vanwege de onveilige situatie in hun land. Het regime sluit critici op of laat ze 'verdwijnen'. Na een bloedige burgeroorlog werd Eritrea in 1993 onafhankelijk van Ethiopië, maar het nieuwe regime bleek geen zegen voor de inwoners van het land.

Feitelijk heerst er sindsdien een dictatuur in het Oost-Afrikaanse land. Verkiezingen zijn nooit gehouden en de regerende partij duldt geen enkele oppositie. In 2001 werd de repressie opgevoerd; oppositieleden, journalisten en criticasters werden massaal opgepakt. Velen 'verdwenen'.De Eritreeërs vormen - na Syriërs - de op één-na grootste groep immigranten, die over zee naar Europa komen.

Lees ook

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.