gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eritrees koffiehuis geopend in Dordrecht

7470a87fb7d52e7afc1b3745e330b621

Aan de Sint Jorisweg in Dordrecht is een Eritrees koffiehuis geopend. Initiatiefnemer Emanuel Berhane, uit Papendrecht, noemt het zelf een praathuis. Het koffiehuis is tot stand gekomen door de inzet van Stichting Baytona, met hulp van lokale afdelingen van Vluchtelingenwerk.

Jasper Koopmans |  | Aangepast op
De Stichting Baytona ondersteunt, helpt en begeleidt mensen uit Eritrea in de regio Drechtsteden bij hun integratie in de Nederlandse samenleving. "Mensen kunnen elkaar helpen, maar er was tot nu toe geen plek waar alle Eritreeërs elkaar kunnen ontmoeten", zegt Berhane.

Behalve voor een praatje, een kop koffie en een broodje kunnen de Eritreeërs er ook terecht om spelletjes te doen, zoals kaarten en tafelvoetbal. "We hebben ook een computer achterin de zaak. Daar kunnen mensen elkaar digitaal helpen."

Berhane is één van de bijna 400 duizend mensen die Eritrea ontvlucht zijn. Hij schat dat er in de Drechtsteden vier- tot vijfhonderd van zijn landgenoten wonen.De Eritreeërs zijn hun land ontvlucht vanwege de onveilige situatie in hun land. Het regime sluit critici op of laat ze 'verdwijnen'. Na een bloedige burgeroorlog werd Eritrea in 1993 onafhankelijk van Ethiopië, maar het nieuwe regime bleek geen zegen voor de inwoners van het land.

Feitelijk heerst er sindsdien een dictatuur in het Oost-Afrikaanse land. Verkiezingen zijn nooit gehouden en de regerende partij duldt geen enkele oppositie. In 2001 werd de repressie opgevoerd; oppositieleden, journalisten en criticasters werden massaal opgepakt. Velen 'verdwenen'.De Eritreeërs vormen - na Syriërs - de op één-na grootste groep immigranten, die over zee naar Europa komen.

Lees ook

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?