gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eritrees koffiehuis geopend in Dordrecht

7470a87fb7d52e7afc1b3745e330b621

Aan de Sint Jorisweg in Dordrecht is een Eritrees koffiehuis geopend. Initiatiefnemer Emanuel Berhane, uit Papendrecht, noemt het zelf een praathuis. Het koffiehuis is tot stand gekomen door de inzet van Stichting Baytona, met hulp van lokale afdelingen van Vluchtelingenwerk.

Jasper Koopmans |  | Aangepast op
De Stichting Baytona ondersteunt, helpt en begeleidt mensen uit Eritrea in de regio Drechtsteden bij hun integratie in de Nederlandse samenleving. "Mensen kunnen elkaar helpen, maar er was tot nu toe geen plek waar alle Eritreeërs elkaar kunnen ontmoeten", zegt Berhane.

Behalve voor een praatje, een kop koffie en een broodje kunnen de Eritreeërs er ook terecht om spelletjes te doen, zoals kaarten en tafelvoetbal. "We hebben ook een computer achterin de zaak. Daar kunnen mensen elkaar digitaal helpen."

Berhane is één van de bijna 400 duizend mensen die Eritrea ontvlucht zijn. Hij schat dat er in de Drechtsteden vier- tot vijfhonderd van zijn landgenoten wonen.De Eritreeërs zijn hun land ontvlucht vanwege de onveilige situatie in hun land. Het regime sluit critici op of laat ze 'verdwijnen'. Na een bloedige burgeroorlog werd Eritrea in 1993 onafhankelijk van Ethiopië, maar het nieuwe regime bleek geen zegen voor de inwoners van het land.

Feitelijk heerst er sindsdien een dictatuur in het Oost-Afrikaanse land. Verkiezingen zijn nooit gehouden en de regerende partij duldt geen enkele oppositie. In 2001 werd de repressie opgevoerd; oppositieleden, journalisten en criticasters werden massaal opgepakt. Velen 'verdwenen'.De Eritreeërs vormen - na Syriërs - de op één-na grootste groep immigranten, die over zee naar Europa komen.

Lees ook

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.