gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Erkenning voor mantelzorgvriendelijke organisaties

Acht werkgevers worden maandag erkend als mantelzorgvriendelijk. Het zijn de eerste instellingen en bedrijven die dat keurmerk krijgen. De gemeente ontving zes jaar geleden als werkgever al zo’n erkenning.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De erkenning Wij werken mantelzorgvriendelijk betekent dat werknemers de ruimte krijgen om mantelzorgtaken te verrichten. Hoe en wanneer dat kan, verschilt per organisatie. Het verrichten van mantelzorg gebeurt onder werktijd. Werkgevers vinden het vaak lastig om daar mee om te gaan.

Werkgevers kwamen twee maanden geleden bij elkaar om over mantelzorg tijdens werktijd te praten. Dat gebeurde tijdens een rondetafelgesprek. Ze informeerden toen bij elkaar hoe ze er mee om gaan. Een aantal werkgevers bleek toen al geschikt te zijn voor zo’n keurmerk.

De bedrijven en organisaties die zo’n keurmerk krijgen zijn Aafje, Crabbehoff, Het Parkhuis, Kunstmin, MEE Plus Groep, Pelican Rouge, Rabobank en UWV. De erkenning wordt uitgegeven door de Stichting Werk & Mantelzorg.

Lees ook

nk20264620260406-SCCDOR-NKS00830.jpg

FC Dordrecht deelt knap bij Cambuur, maar ziet concurrentie uitlopen

FC Dordrecht liet op paasmaandag zien zich niet zomaar neer te leggen bij een seizoen zonder playoff-deelname. Toch wordt dat scenario steeds realistischer, want ondanks een knappe 1-1 bij SC Cambuur zag de ploeg het gat naar de nacompetitieplekken groeien.

stichtingshareandshine.png

Peter geeft voetbaltraining aan kinderen in azc's: 'Ze vinden het geweldig als de bal gaat rollen'

Ieder kind heeft recht op beweging en plezier, ongeacht achtergrond of verblijfsstatus, vindt Peter van den Heuvel uit Hardinxveld-Giessendam. Met de stichting Share and Shine verzorgt hij gratis voetbaltrainingen bij asielzoekerscentra in onder meer Zwijndrecht, Gorinchem en 's-Gravendeel.

20260403 Ouwe Jonges Krentebrood.jpg

‘Ouwe Jonges’ volledig in het teken van de verkiezingsuitslag

De verkiezingen zijn geweest, de eerste stappen richting een Dordtse coalitie zijn gezet en natuurlijk vinden de ‘Ouwe Jonges’ daar ook wat van. Het zal je niet verbazen, maar ook in deze uitzending nemen Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom geen blad voor de mond.

lenarijnmond.png

Lena (67) werd thuis slachtoffer van babbeltruc: 'Ik ben bang als de deurbel gaat'

Op de bank in haar woning in Dordrecht zit de 67-jarige Lena*. Naast haar ligt hondje Remy, haar steun en toeverlaat sinds haar man is overleden. Lena is afhankelijk van thuiszorg en krijgt persoonlijke begeleiding. De afgelopen weken werd haar wereld plotseling een stuk kleiner nadat ze werd opgelicht door een nep-wijkagent, voor duizenden euro's.

paasconcert.png

Eerste Paasdag op TV Dordrecht: de Messiah van Händel

In het kader van het 20-jarig jubileum van stichting Dordtissimo was er op 28 februari een bijzondere uitvoering van de Messiah van Händel. Het concert met tweehonderd zangers uit heel Nederland in een volle Wilheminakerk is Paaszondag in twee delen te zien op TV Dordrecht.

IMG_8167.JPG

Klimaat en aanleg warmtenet oorzaak verzakking talud: 'Het is een combinatie van factoren'

Sensoren die afwijkingen aan het spoor meten en een politieagent die de snelheid van een trein controleert. Het gebeurt allemaal op treinstation Sliedrecht Baanhoek en is nodig om ongelukken bij het nabijgelegen talud te voorkomen, aldus ProRail. “Mocht een trein te hard rijden en een kleine vervorming van het spoor ontstaan, dan zou die kunnen ontsporen.”