gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Erkenning voor mantelzorgvriendelijke organisaties

Acht werkgevers worden maandag erkend als mantelzorgvriendelijk. Het zijn de eerste instellingen en bedrijven die dat keurmerk krijgen. De gemeente ontving zes jaar geleden als werkgever al zo’n erkenning.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De erkenning Wij werken mantelzorgvriendelijk betekent dat werknemers de ruimte krijgen om mantelzorgtaken te verrichten. Hoe en wanneer dat kan, verschilt per organisatie. Het verrichten van mantelzorg gebeurt onder werktijd. Werkgevers vinden het vaak lastig om daar mee om te gaan.

Werkgevers kwamen twee maanden geleden bij elkaar om over mantelzorg tijdens werktijd te praten. Dat gebeurde tijdens een rondetafelgesprek. Ze informeerden toen bij elkaar hoe ze er mee om gaan. Een aantal werkgevers bleek toen al geschikt te zijn voor zo’n keurmerk.

De bedrijven en organisaties die zo’n keurmerk krijgen zijn Aafje, Crabbehoff, Het Parkhuis, Kunstmin, MEE Plus Groep, Pelican Rouge, Rabobank en UWV. De erkenning wordt uitgegeven door de Stichting Werk & Mantelzorg.

Lees ook

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.