De ploeg kreeg steun van honderden meegereisde fans
Corrado FranckeDeetosSnel/QLS speelt komend zaalseizoen op het hoogste niveau van Nederland. De Dordtse korfballers waren zaterdag te sterk voor het Amsterdamse Blauw-Wit (20-18) en zetten, met hulp van honderden meegereisde fans, de Maaspoort in Den Bosch op z’n kop.
“Dit is het mooiste wat er is”, vecht trainer Richard van Vloten na afloop tegen de tranen. “Er staan is één, maar je moet het maar flikken. We zijn lang weggeweest van het hoogste niveau, maar we zijn terug.”
Na twee zeges op HKC uit Hardinxveld-Giessendam in de halve finale was het in Den Bosch alles of niets: de winnaar speelt komend seizoen in de Korfbal League, de verliezer op het tweede niveau. Voor Blauw-Wit dreigde degradatie, maar van bibbers was geen sprake. De Dordtenaren kenden juist wat opstartproblemen, want in de eerste helft liepen de Amsterdammers uit naar een 9-4 voorsprong.
Zenuwslopend slot
Richting de pauze verkleinde DeetosSnel/QLS de achterstand naar slechts één treffer, na rust gaf de ploeg extra gas en werd daarvoor beloond. Na een zenuwslopend slot, met een 20-18 eindstand op het scorebord, barstte het feest los in de Brabantse hal.
“Wat ik vooral knap vind van dit hele jonge team, is dat we rustig blijven”, benoemt Van Vloten de grote succesfactor. ”We raken niet in paniek als we vijf goals achter komen. Richting de rust dicteren we en in de rust wisten we: die tweede helft is van ons.”
‘Het stond echt helemaal vol’
De ploeg beloonde zo zichzelf, maar ook honderden meegereisde supporters. “Het stond echt helemaal vol, meer kun je niet wensen”, glundert speler Randy Oosting. Van Vloten besluit: “Echt bizar wat het met een club doet die snakt naar succes. Dit is geweldig.”
Minder geweldig nieuws kwam zaterdag uit Papendrecht, want PKC wordt niet voor de veertiende keer landskampioen zaalkorfbal. De ploeg verloor ook thuis van Fortuna uit Delft, waardoor PKC strandt in de halve finale.
Bekijk via ons YouTube-kanaal de euforische beelden van het promotieduel van DeetosSnel/QLS: