Dordrecht, Netherlands

Extra bedden voor daklozen

Het Leger de Heils breidt de nachtopvang uit met vijf bedden. Per nacht kunnen nu 33 daklozen binnen slapen. Het Leger betaalt de uitbreiding dit jaar nog zelf, maar wil vanaf volgend jaar geld hebben van de gemeente.
Peter Tromp | 11 maart 2015 10:51 | Aangepast op 11 maart 2015 10:51
Het Leger des Heils ziet het aantal daklozen dat zich meldt voor een slaapplek toenemen. Tijdens de wintermaanden zijn er 60 bedden beschikbaar. Die waren afgelopen winter bijna allemaal in gebruik. Het Leger verwacht ook de rest van het jaar een grotere toeloop, daarom wordt het huidige aantal bedden van 28 uitgebreid naar 33. Voor nog meer bedden wordt niet gekozen, omdat er dan extra personeel nodig is. De vijf bedden kosten 20.000 euro per jaar. Vanwege de zachte winter is er geld over en kan het Leger die kosten nu zelf betalen. Vanaf volgend jaar wordt een beroep gedaan op de gemeente. De raad moet de extra uitgave nog goedkeuren.

De gemeente hoeft niet bang te zijn dat er door extra bedden meer daklozen naar Dordrecht komen. Volgens de directeur van het Leger des Heils in Dordrecht is die zuigende werking nooit aangetoond.

Volgens het Leger des Heils zijn er in Dordrecht 142 daklozen. Meer dan de helft vindt een slaapplek bij vrienden of in leegstaande panden. Zo'n 60 slapen daadwerkelijk op straat. In januari en februari kunnen zij allemaal slapen bij de nachtopvang. Het aantal daklozen dat dat daadwerkelijk doet varieert van 45 tot 55. Vanaf maart wordt het aantal beschikbare bedden verminderd. Behalve tijdens nachten waarin de gevoelstemperatuur onder het vriespunt komt.

Lees ook

Man die schoolmeester neerstak bij eindmusical ‘werd geterroriseerd door een andere vader’

De man die vastzit voor een steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam werd al een jaar g...

Liefhebbers scoren goedkope pareltjes op muziekbeurs: 'Leuk om te snuffelen'

Een ware snoepwinkel voor de liefhebber, zo kan de muziekbeurs van Opnieuw & Co wel genoemd worden. ...

Man die ravage veroorzaakte op N214 had vijf keer te veel gedronken

De veroorzaker van een zwaar verkeersongeluk op de N214 in 2024 had vijf keer te veel gedronken. Dat...

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...