Dordrecht, Netherlands

Extra reistijd voor fietsende leerkracht door brugafsluiting, maar: 'het is te overzien'

Jan van der Welle met zijn fiets
De aangekondigde afsluiting van zowel de Papendrechtsebrug als de Baanhoekbrug vanaf komend jaar zomer, raakt niet alleen veel scholieren. Ook voor leerkrachten heeft het grote gevolgen. Bijvoorbeeld voor leerkracht Jan van der Welle. Zijn dagelijkse fietstocht van 9 kilometer naar zijn werk in Papendrecht gaat meer tijd kosten als hij straks de Papendrechtsebrug maanden niet kan gebruiken. Toch is hij er nuchter onder. "De extra reistijd is te overzien."
Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 17 juni 2025 13:27 | Aangepast op 17 juni 2025 13:27
Toen Jan van der Welle hoorde van de brugafsluiting, moest hij wel even slikken. “Ik dacht: negen maanden is wel heel lang”, vertelt hij. Van der Welle werkt drie dagen in de week als docent Engels bij CSG De Lage Waard in Papendrecht. “Nu ben ik in vijfentwintig minuten op mijn werk. Straks doe ik er veertig minuten over. Dit betekent een half uur extra per dag.” Maar desondanks is hij er vrij nuchter onder. “Het is niet fijn, maar die extra reistijd is nog te overzien”, zegt Van der Welle.

Waterbus
De Waterbus zou een alternatief kunnen zijn, maar dat ziet hij niet zitten. “In theorie zou dat kunnen, maar het kost extra tijd én geld.” Een retour met de Waterbus kost 14,40 euro. Als je dan drie dagen per week werkt en de twee bruggen over de Beneden Merwede zijn negen maanden dicht, kom je uit op zo’n 1.555 euro. Dat is een flink bedrag. Naast deze extra kosten ben je natuurlijk ook afhankelijk van de vaartijden.

Het is niet de eerste keer dat Van der Welle een brugafsluiting meemaakt. Zo’n tweeënhalf jaar geleden was het fietsgedeelte van de brug ook al een aantal maanden dicht, vertelt hij. Mensen konden gebruik toen maken van gratis een vervangend pontje. “Dat was eigenlijk best prima. Het was even aanpassen, maar het werkte. Ik fietste tot aan het pontje, daar stond ik dan met mijn fiets op en vervolgens fietste ik er weer vanaf. Het was ook niet heel druk”, blikt Van der Welle.

Rijkswaterstaat heeft al aangekondigd ook dit keer een pontje als alternatief voor de Papendrechtsebrug te laten varen. Dat wordt er één die 24 uur per dag, zeven dagen per week zal gaan varen. Over een pont bij de Baanhoekburg wordt nog nagedacht

Verkeersinfarct
Van der Welle verwacht dat de situatie vergelijkbaar zal zijn met eerder, maar vreest dat het autoverkeer dit keer volledig zal vastlopen. Nu is namelijk ook het bruggedeelte voor auto’s afgesloten. “Ik denk dat het niet alleen op de A15, A16 en op de toegangswegen tot Papendrecht vast zal staan, maar ook in wijken zelf. Bijvoorbeeld de Dordtse Brouwersdijk. Die straat zal helemaal vol staan straks.”

'Kom ook met de fiets'
Veel collega’s van Van der Welle pakken de auto naar hun werk ziet hij. "Ik ben bang dat er lessen gaan uitvallen of dat lessen later zullen moeten beginnen, omdat mijn collega's niet op tijd op hun werk kunnen komen. Ze zien er zelf ook tegenop dat alles straks vast staat", besluit hij. Zijn tip aan deze collega's is dan ook: kom ook met de fiets!

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Garageboxen doorzocht door douane en politie

Redactie Streek 56 | 11 jun 2025 16:41

Lees ook

Noordeloos 1000 jaar!......als ‘t goed is

Het dorpje Noordeloos in Molenlanden bestaat dit jaar maar liefst 1000 jaar en is daarmee het oudste...

Voorbereidingen sloop oude basisschool begonnen, bezwaren kunnen nog roet in eten gooien

De voorbereidingen voor de sloop van een oude basisschool aan de Pieter de Hoochplaats in Alblasserd...

Rotonde Sophialaan voor nu veiliger, maar niet door gemeente

Bij de rotonde aan de Sophialaan in Hendrik-Ido-Ambacht gebeuren op dit moment een stuk minder ongel...

Jouw trouwfoto in het museum bewonderen? In Hardinxveld-Giessendam kan dat

Museum de Koperen Knop verwelkomt tóch nog langere tijd trouwkliekjes voor tentoonstelling ‘Trouwen ...

Weinig spanning, maar wel zorgen bij inloopmiddag over nieuwe hoogspanningslijn

Nog veel is onduidelijk maar dat er een nieuwe hoogspanningslijn moet komen in onze streek staat vas...

Sophia de Keizer neemt ontslag als wethouder; laakt integriteit en zorgvuldigheid van bestuurders

Sophia de Keizer, wethouder economie namens de VVD in Papendrecht, kondigt aan op 24 juli ontslag te...