gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een pont moet afsluiting Baanhoekbrug verlichten: ‘De hulpdiensten hebben hem keihard nodig’

e8852332e261547613c25a56f5df9079.jpg

Rijkswaterstaat ga kijken of er naast een pont bij de Papendrechtsebrug, ook een veerdienst kan gaan varen bij de Baanhoekbrug. Op die manier moet de pijn van het wegnemen van die oeververbinding vanaf volgend jaar juli worden verzacht.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
“We gaan kijken wat er mogelijk is, want we hebben die brug gewoon nodig voor de hulpdiensten”, legt Diana Wonnink van Rijkswaterstaat uit. Zij is als omgevingsmanager belast met alles wat er speelt rond de grondige renovatie van de Papendrechtse brug, en daarbij speelt ook de Baanhoekbrug een rol.

“Per dag gaat gemiddeld veertig keer een ambulance met spoed over de Papendrechtsebrug. Als die straks dicht is, moet er een alternatief zijn om ervoor te zorgen dat de aanrijtijden worden gehaald”, legt Wonnink uit. En dan heeft ze het nog niet eens gehad over brandweer, politie of ander zorgpersoneel dat met spoed moet uitrukken.

De Baanhoekburg is dat alternatief: Gedurende de negen maandan dat er gewerkt wordt aan de Papendrechtsebrug, mogen daarom tweewielers daar geen gebruik van maken. Dat leidt tot woede bij de Fietsersbond en wielerclub De Mol. Die snappen niets van de afsluiting.

Arij van der Stelt, actief voor de Fietsersbond, heeft berekend dat het maximaal drie minuten duurt om de brug schoon te vegen. Dat terwijl volgens hem de hulpdiensten er "tussen de vier en vijf minuten over doen om bij de brug te komen". Hij en de bond zijn dan ook van mening dat er niet genoeg is gekeken naar andere opties. Ook is de bond bang dat men sneller naar de auto zal grijpen. Bij De Mol is men vooral bang dat de leden vanuit de Alblasserwaard niet meer naar de club en wedstrijden komen, wat de clubkas niet ten goede komt. De voorzitter noemt het zelfs "een bedreiging voor het voortbestaan" van de club.

“Er zijn geen mogelijkheden om passeerplekken te realiseren op de brug zodat bijvoorbeeld fietsers even aan de kant kunnen”, gaat Wonnink verder. “Het fietspad op de Baanhoekbrug is smal en die ruimte hebben we echt nodig voor de hulpdiensten. Als er een ambulance met spoed door moet, is er geen tijd om eerst de brug schoon te vegen. Dat kost veel tijd. En elke minuut kost mensenlevens.”

Wat dan wel met de 2000 tweewielers die dagelijks de Baanhoekburg gebruiken? “We kijken serieus naar een veerdienst, want er gaan veel fietsers overheen”, legt Wonnink uit. Die pont stond nog niet in de planning en is nu een serieuze optie. Maar die dienst wordt dan niet hetzelfde als het tijdelijke veer bij de Papendrechtsebrug. “Daar willen we tijdens de afsluiting 24/7 gaan varen, omdat er een oeververbinding moet blijven voor fietsers”, besluit Wonnink.

Bekijk op ons YouTube-kanaal ook de reportage over de Baanhoekbrug en hoor hoe de Fietsersbond en wielerclub De Mol naar de afsluiting kijken.

Lees ook

IMG_7909.jpg

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

2606028031.jpg

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

OPMA Vita Kovalenko.png

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37.jpeg

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

archieffotopolitie.png

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.