gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

pexelsisoleren

Er is extra budget om huizen te isoleren

Pexels

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.

Redactie Streekomroep | Megan de Groot |  | Aangepast op

Met de isolatieactie kunnen inwoners van Alblasserdam subsidie aanvragen om hun woning te isoleren. Ze worden in het hele proces meegenomen. De inwoners krijgen advies rondom de mogelijke isolatiemaatregelen in hun woning en er wordt gekeken naar wat voor hen de meeste energiebesparing oplevert. Daarbij helpt de gemeente met het aanvragen van landelijke subsidies. 

De gemeente is in 2025 begonnen met de isolatieactie. Toen werden er al 172 huizen in Alblasserdam geïsoleerd. In maart heeft de gemeente er nieuw leven ingeblazen en is de actie herstart. Sinds deze herstart hebben 182 inwoners van Alblasserdam zich aangemeld voor de isolatie van hun huis. 

Volledig benut
Deze hoeveelheid aanmeldingen heeft ertoe geleid dat de 173.500 euro aan subsidie die nog beschikbaar was tijdens de herstart, volledig is benut. Zodoende heeft de gemeente Alblasserdam besloten om hier nog 100.000 euro subsidie aan toe te voegen. 

Inwoners die meer financiële ondersteuning nodig hebben, kunnen maximaal 6.000 euro aan subsidie ontvangen om te isoleren. De overige inwoners hebben recht op een bedrag van 1.500 euro. 

Wethouder Marten Japenga geeft aan dat de actie goed is voor de energierekening van inwoners én voor de toekomst van Alblasserdam. “Het is mooi dat zoveel inwoners de stap zetten om hun woning te verduurzamen.” 

Lees meer over:

|

Lees ook

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.