Dordrecht, Netherlands

"Extra zwaar jaar voor mantelzorgers meervoudig gehandicapten"

"Als ik dan hoor dat thuiswerkers een vergoeding willen, dan moet ik even m'n tong eraf bijten," zegt Guido Bindels in een interview in het radioprogramma Studio De Witt. Hij is de vader van de meervoudig gehandicapte Brigitte. Door de coronacrisis gaat zij niet naar de opvanglocatie, waar ze normaal gesproken vijf dagen per week verblijft. Guido en zijn vrouw verzorgen haar nu 24-uur per dag thuis. En dat levert kopzorgen op, maar vooral ergernissen over administratieve kant.
Marjolein Vos | 8 februari 2021 13:19 | Aangepast op 8 februari 2021 13:19
Brigitte heeft een Wajong-uitkering, maar moet ook haar eigen bijdrage voor de zorg betalen. Zorg die ze normaal krijgt in de instelling, maar dit jaar dus niet of nauwelijks heeft gehad. "Ze is 318 dagen van de 365 thuis geweest. Maar ze moet wel gewoon het hele bedrag betalen", vertelt haar vader. De brief van CAK die daarover gaat lag alweer op de deurmat. "Je wilt voor je kind zorgen, maar regeltjes gaan door."


Het gaat Guido vooral om de manier waarop er met mantelzorgers wordt omgegaan in deze coronatijd. "Ik hoef er geen geld voor, ik trek het nog wel. Maar er zijn heel veel mensen die met hetzelfde zitten en het niet meer trekken, ook financieel niet." Hij kan zich behoorlijk druk maken over de vergoedingen die aangevraagd worden. "Door corona is er wel geld voor de KLM maar niet voor dit soort zorg. Doe daar eens wat aan, in plaats van vergoedingen te geven aan mensen die thuis moeten werken," roept hij de regering op. 

Hele interview met Guido Bindels is terug te luisteren op de Soundcloud-pagina van Studio De Witt.

Lees ook

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...

Burgemeester sluit bedrijf na explosie

De burgemeester van Sliedrecht heeft een bedrijf op bedrijventerrein Nijverwaard voor twee weken ges...

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...