gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

fotoootjeuhh

Jayden Pinas duellerend met een speler van Jong Ajax tijdens competitieouverture

Hero Images

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | Jasper Kluten |

Pinas is jeugdexponent van Almere City FC. Hij maakte in februari 2023 zijn debuut in het eerste elftal tijdens een verloren wedstrijd tegen Jong PSV (1-2). Het zouden zijn eerste en meteen laatste minuten voor de hoofdmacht van de Almeerders zijn, die later dat seizoen wel voor het eerst in het bestaan van de club zouden promoveren naar de Eredivisie.

Goede gesprekken met Ars
Van een doorbraak komt het dus niet voor Pinas, die de laatste seizoenen vooral uitkomt voor de beloften van de ploeg uit Flevoland in de Tweede divisie. Toen FC Dordrecht aanklopte hoefde Pinas dan ook niet lang na te denken. “Voor mij is dit een kans om me door te ontwikkelen en speelminuten te maken. Ik heb goede gesprekken gehad met Sjoers (Ars, technisch manager red.) en de trainers.”

Pinas vervolgt: “Ik hou van aanvallend voetbal met mooie combinaties van achteruit. Zoals je ziet doen wij dat hier in Dordrecht. Ik heb het enorm naar mijn zin, zit goed in mijn vel en ben fit. Ik laat volwassen dingen zien in mijn spel en hoop met mijn fysiek (1,91 cm red.) ook me te kunnen onderscheiden hier. Ik hoop me te ontwikkelen in mijn leiderschapskwaliteiten.”

Gedurende de voorbereiding en eerste wedstrijden van het seizoen tegen Jong Ajax (2-1 winst) en RKC (2-2), zien we Pinas als een controlerende middenvelder op ‘zes’, dit terwijl hij bij Almere City FC vooral is opgeleid tot centrale verdediger. Trainer Paul Nuijten legt uit waarom. “Wij willen hoog druk zetten en we houden van duelleren.”

'Progressieve ontwikkeling'
“We hebben heel veel creatieve voetballers die goed aan de bal zijn en zochten naar een tegenhanger op het middenveld. Op de centrale verdedigers-positie zijn we goed bezet. Het viel ons op dat Jayden heel goed doorstapte op zijn tegenstander. Hij heeft niet direct het profiel van een zes, maar we zijn met hem aan de slag gegaan. Hij laat een mooie, progressieve ontwikkeling zien, al is hij nog niet waar we willen dat hij is.”

Pinas draagt volgens Nuijten daarnaast bij aan de controle in verdedigend aspect. “Hij is in de lucht aanwezig, ploegen kunnen daardoor lastig lange ballen tegen ons spelen. Hij speelt ballen heel simpel in. Als hij daar comfortabeler in wordt, is hij ook enorm lastig onder druk te zetten.”

Play-offconcurrent
Met vier punten uit twee wedstrijden is de start van de Dordtenaren prima te noemen. Toch overheerste er een zure nasmaak toen FC Dordrecht vorige week in ‘the dying seconds’ de winst uit handen gaf tegen RKC Waalwijk. Deze vrijdag wacht Roda JC voor de Schapekoppen. Wederom een tegenstander die vorig jaar play-offs wist te halen, een seizoenstoetje dat Dordt zelf ook wil behalen.

Pinas kijkt uit naar de wedstrijd tegen de Limburgers en barst van de ambitie voor de rest van het seizoen. “Het is mooi om je al in een vroeg stadium te kunnen meten met goede ploegen. We moeten gewoon ons ding doen. Tegen RKC speelden we een goede wedstrijd, alleen moeten we onszelf in de details verbeteren. Ik wil tegen Roda gewoon drie punten pakken.”

Promoveren
“Promotie is voor mij het doel. Het maakt me niet uit op welke manier, dat is in ieder geval een mooie doelstelling”, sluit Pinas vastberaden af. 

Bekijk hieronder de reportage op ons YouTube-kanaal

Lees ook

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.