gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

fotoootjeuhh

Jayden Pinas duellerend met een speler van Jong Ajax tijdens competitieouverture

Hero Images

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | Jasper Kluten |  | Aangepast op

Pinas is jeugdexponent van Almere City FC. Hij maakte in februari 2023 zijn debuut in het eerste elftal tijdens een verloren wedstrijd tegen Jong PSV (1-2). Het zouden zijn eerste en meteen laatste minuten voor de hoofdmacht van de Almeerders zijn, die later dat seizoen wel voor het eerst in het bestaan van de club zouden promoveren naar de Eredivisie.

Goede gesprekken met Ars
Van een doorbraak komt het dus niet voor Pinas, die de laatste seizoenen vooral uitkomt voor de beloften van de ploeg uit Flevoland in de Tweede divisie. Toen FC Dordrecht aanklopte hoefde Pinas dan ook niet lang na te denken. “Voor mij is dit een kans om me door te ontwikkelen en speelminuten te maken. Ik heb goede gesprekken gehad met Sjoers (Ars, technisch manager red.) en de trainers.”

Pinas vervolgt: “Ik hou van aanvallend voetbal met mooie combinaties van achteruit. Zoals je ziet doen wij dat hier in Dordrecht. Ik heb het enorm naar mijn zin, zit goed in mijn vel en ben fit. Ik laat volwassen dingen zien in mijn spel en hoop met mijn fysiek (1,91 cm red.) ook me te kunnen onderscheiden hier. Ik hoop me te ontwikkelen in mijn leiderschapskwaliteiten.”

Gedurende de voorbereiding en eerste wedstrijden van het seizoen tegen Jong Ajax (2-1 winst) en RKC (2-2), zien we Pinas als een controlerende middenvelder op ‘zes’, dit terwijl hij bij Almere City FC vooral is opgeleid tot centrale verdediger. Trainer Paul Nuijten legt uit waarom. “Wij willen hoog druk zetten en we houden van duelleren.”

'Progressieve ontwikkeling'
“We hebben heel veel creatieve voetballers die goed aan de bal zijn en zochten naar een tegenhanger op het middenveld. Op de centrale verdedigers-positie zijn we goed bezet. Het viel ons op dat Jayden heel goed doorstapte op zijn tegenstander. Hij heeft niet direct het profiel van een zes, maar we zijn met hem aan de slag gegaan. Hij laat een mooie, progressieve ontwikkeling zien, al is hij nog niet waar we willen dat hij is.”

Pinas draagt volgens Nuijten daarnaast bij aan de controle in verdedigend aspect. “Hij is in de lucht aanwezig, ploegen kunnen daardoor lastig lange ballen tegen ons spelen. Hij speelt ballen heel simpel in. Als hij daar comfortabeler in wordt, is hij ook enorm lastig onder druk te zetten.”

Play-offconcurrent
Met vier punten uit twee wedstrijden is de start van de Dordtenaren prima te noemen. Toch overheerste er een zure nasmaak toen FC Dordrecht vorige week in ‘the dying seconds’ de winst uit handen gaf tegen RKC Waalwijk. Deze vrijdag wacht Roda JC voor de Schapekoppen. Wederom een tegenstander die vorig jaar play-offs wist te halen, een seizoenstoetje dat Dordt zelf ook wil behalen.

Pinas kijkt uit naar de wedstrijd tegen de Limburgers en barst van de ambitie voor de rest van het seizoen. “Het is mooi om je al in een vroeg stadium te kunnen meten met goede ploegen. We moeten gewoon ons ding doen. Tegen RKC speelden we een goede wedstrijd, alleen moeten we onszelf in de details verbeteren. Ik wil tegen Roda gewoon drie punten pakken.”

Promoveren
“Promotie is voor mij het doel. Het maakt me niet uit op welke manier, dat is in ieder geval een mooie doelstelling”, sluit Pinas vastberaden af. 

Bekijk hieronder de reportage op ons YouTube-kanaal

Lees ook

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

dronefotopont

Terug in de tijd: bij deze pont kun je over met een papieren abonnementspas

Goed nieuws voor scholieren zonder mobiele telefoon: veerdienst Riveer heeft papieren scholierenabonnementen ingevoerd. Hierdoor kunnen jongeren onder de achttien die nog geen telefoon hebben, gebruik maken van het scholierenabonnement.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.