Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht heeft lastige kluif aan FC Lisse, maar bekert wel een ronde verder

Spits René Kriwak scoorde alle Dordtse treffers Shane Winsser / Winsser Visuals
FC Dordrecht heeft vrijdagavond de tweede ronde in de KNVB Beker bereikt ten koste van FC Lisse. Op een lastig te bespelen veld bood de thuisclub dapper weerstand, maar trok FC Dordrecht aan het langste eind: 1-3.
Corrado Francke | 31 oktober 2023 23:06 | Aangepast op 31 oktober 2023 23:06
Trainer Michele Santoni bleef, zo bleek uit de basiself, bij zijn aangekondigde keuze om weinig spelers te sparen. Vergeleken de 5-1 zege op FC Den Bosch afgelopen vrijdag slechts twee wijzigingen: doelman Trevor Doornbusch en verdediger Bartek Smolarczyk vervingen Luca Plogmann en Antef Tsoungui.

Lisse begint goed
Op het kletsnatte veld begon de thuisclub verrassend sterk en creëerde al na vijf minuten een flinke mogelijkheid. Aanvaller Max Hudepohl schoot via de bovenkant van de lat over en zo kwam FC Dordrecht goed weg. Dordtse antwoorden van achtereenvolgens Jari Schuurman, Rocco Robert Shein en René Kriwak leverden ook geen openingstreffer op.

Na een kwart wedstrijd leek er wel een doelpunt in de maak. Lisse-rechtsbuiten Dyllandro Panka schoot prachtig richting de linkerbovenhoek, al redde Doornbusch magnifiek. Collega-goalie Joost Meendering deed dat na een halfuur niet, want de doelman werkte een voorzet van FC Dordrecht-buitenspeler Adrian Segecic niet goed weg en daar profiteerde Kriwak van met een doeltreffende kopbal: 0-1.

Omgeploegde akker
Toch ging het allemaal niet eenvoudig voor de ploeg van Michele Santoni. Niet alleen door het veld dat op een aantal meer plekken meer weg had van een omgeploegde akker, maar ook doordat de thuisploeg zich kranig verweerde. Justin van der Putten kreeg zelfs een flinke kans op de 1-1, maar schoot naast.

Even na rust waren er lichtflitsen te zien boven het veld in Lisse. Reden voor arbiter Luuk Timmer het duel ruim tien minuten te onderbreken. Daarna was het vooral FC Dordrecht dat op jacht ging naar de tweede treffer: Jop van der Avert zag zijn inzet van dichtbij gekeerd worden door Meendering, die even later ook een vrije trap van invaller Shiloh 't Zand pareerde. Feyenoord-huurling Ilias Sebaoui schoot via een Lisse-verdediger tegen de lat en zo bleef FC Lisse in de wedstrijd.

Voor de thuisclub moest het in het laatste kwartier gebeuren en dus schreeuwde de bevlogen trainer Sjaak Polak zijn ploeg nog maar eens richting het Dordtse doelgebied. Lisse trok dapper ten aanval, maar zag die poging in de blessuretijd stranden. Kriwak liep de 0-2 binnen na goed werk van Korede Osundina en dacht de wedstrijd te beslissen, maar Lisse-invaller Remi van Ekeris bracht de spanning uit het niets weer terug: 1-2.

Spanning tot het einde
Tot de gelijkmaker kwam het echter niet en aan de andere kant gooide Kriwak met zijn derde treffer de wedstrijd definitief in het slot: 1-3. Zo bleef het lang spannend in de Bollenstreek, maar lukte het FC Dordrecht wel om na drie jaar zonder bekerwinst de eerste ronde te overleven.

Opstelling FC Dordrecht: Doornbusch; Bronkhorst (Aberkane/63), Smolarczyk, Van der Avert, Hilton (Brito/63), Shein ('t Zand/46), Schuurman, Suray; Segecic (Receveur/63), Kriwak, Sebaoui (Osundina/88)

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Autobrand en explosie in dezelfde nacht in Dordrecht

Corrado Francke | 4 okt 2025 10:59

Explosie op Dordts woonwagenkamp

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 6 okt 2025 09:00

Lees ook

FC Dordrecht wint van Feyenoord in besloten oefenduel

FC Dordrecht heeft donderdag Feyenoord met 2-1 verslagen. Doelpuntenmakers aan Dordtse kant waren Se...

Competitiewedstrijd FC Dordrecht verplaatst vanwege bekertoernooi

De wedstrijd van FC Dordrecht tegen Almere City FC wordt gespeeld op een andere datum. Het duel is v...

FC Dordrecht sluit eerste periode positief af: "We hebben stappen gezet"

Na de 2-0 overwinning op VVV Venlo keken Lucas Woudenberg en trainer Dirk Kuijt tevreden terug op de...

FC Dordrecht wint verdiend van VVV Venlo in regenachtig duel

Op een natte Krommedijk boekte FC Dordrecht vrijdagavond een verdiende 2-0 overwinning op VVV Venlo....

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht te veel rugbygoals scoren

FC Dordrecht neemt voorlopig nog geen afstand van de grote middenmoot in de Keuken Kampioen Divisie....

Wéér een moeizame avond voor FC Dordrecht: ‘Er zit zoveel meer in’

FC Dordrecht hield dinsdagavond een schamel puntje over aan het duel bij FC Eindhoven. De ploeg mist...