gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht houdt redelijke uitgangspositie over aan start play-offs bij FC Emmen

9823d15eb586989b83dd74bc2088aa09

FC Dordrecht is de dubbele confrontatie tegen FC Emmen in de play-offs begonnen met een gelijkspel. Op de Oude Meerdijk werd het 2-2, waardoor de ploeg een redelijke uitgangspositie heeft voor de return komende zaterdag aan de Krommedijk.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In de Dordtse basis weinig bijzonderheden. De vorige week zieke Tim Receveur was op tijd weer fit en vormde met Shiloh 't Zand het duo centraal op het middenveld. Antef Tsoungui en Jari Schuurman, afgelopen weken teruggekeerd van blessures, begonnen op de bank.

Dordtse kansen, maar goal FC Emmen
In een zonnig Drenthe, waar de bussen met uitsupporters pas vlak voor de aftrap arriveerden, startten de Dordtenaren sterk. Ilias Sebaoui schoot twee keer net naast - de tweede keer via de vingertoppen van Emmen-goalie Eric Oelschlägel - en even later was verdediger Ruben Kluivert dichtbij.

FC Emmen had echter aan één kans voldoende, al was dat eigenlijk een cadeautje van de uitploeg. Shiloh 't Zand speelde veel te zacht terug, doelman Luca Plogmann greep halfslachtig in en Piotr Parzysczek schoof binnen: 1-0.

Fantastische aanval
FC Dordrecht leek even last te hebben van de spanning, maar voetbalde dat al snel van zich af. Sterker nog: een kwartier na de openingstreffer stond het alweer 1-1. Een wonderschone aanval dwars door het midden werd door aanvoerder Mathis Suray achter Oelschlägel gewerkt.

Toch had FC Emmen, dat iets meer vechtlust toonde, het laatste woord voor rust. Plogmann kon een kopbal van Maikel Kieftenbeld nét naar buiten tikken, maar daar stond Vicente Besuijen die voor een nieuwe Drentse voorsprong zorgde: 2-1.

Gouden wissel
In de tweede helft schoot FC Dordrecht uit de startblokken. Een voorzet van Dylan Mbayo belandde bij de ingevallen rechtsback Ilias Bronkhorst, die niet aarzelde en de 2-2 tegen de touwen ramde.

Omdat de druk richting de Drentse goalie steeds verder toenam en Dylan Mbayo na een uur dichtbij de derde Dordtse treffer kwam, besloot Emmen-trainer Alfons Arts de boel dicht te timmeren achterin. Vijf verdedigers, drie man op het middenveld en twee spitsen.

Dordtse kansjes
Voor FC Dordrecht reden om op zoek te gaan naar meer. Invaller Jari Schuurman knalde net over en Antef Tsoungui, ook invaller, schoot tegen het lichaam van een tegenstander.

De slotfase leverde geen treffers en dus ook geen winnaar meer op. Daardoor hebben beide ploegen een redelijke uitgangspositie richting de return komende zaterdag. Al zijn de Dordtse kansen, op basis van het vertoonde spel, wellicht ietsje groter.

Opstelling FC Dordrecht: Plogmann; Seydoux (Bronkhorst/46), Kluivert, Van der Avert (Tsoungui/46), Hilton; Receveur, 't Zand (Schuurman/70), Suray; Mbayo, Osundina (Segecic/83), Sebaoui

Lees ook

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

vuurwapenmelding Charlotte de Bourbonstraat

Politie gealarmeerd na mogelijk vuurwapen in woning

De politie is donderdagochtend gewaarschuwd voor iemand met een vuurwapen in een woning aan de Charlotte de Bourbonstraat in Dordrecht. Meerdere agenten doorzochten vervolgens het huis in de wijk Nieuw-Krispijn.