Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht knokt zich door doelpunten Musaba naar overwinning op Helmond Sport

FC Dordrecht heeft zaterdagmiddag voor het eerst dit kalenderjaar gewonnen in het Riwal Hoogwerkers Stadion. Twee doelpunten van middenvelder Richie Musaba maakten het verschil in de wedstrijd die uiteindelijk in 2-1 eindigde.
Corrado Francke | 27 februari 2021 19:06 | Aangepast op 27 februari 2021 19:06
Feyenoordhuurling Naoufal Bannis kreeg in de eerste tien minuten al twee kansen om de score te openen. De eerste poging werd knap gekeerd door doelman Stijn van Gassel, poging twee schoot hij naast.

Helmond wordt gevaarlijker

In een bij vlagen slordige eerste helft werden vooral de bezoekers gevaarlijk, maar ook Helmond zette de gekregen kansen niet om in doelpunten.

Snel na rust zette Dordrecht aan: Richie Musaba schoot eerst nog op de paal, maar even later op aangeven van Thomas Poll via doelman Van Gassel openingstreffer op het scorebord. Een kwartiertje later scoorde de behendige middenvelder met een stiftje de 20.

Slotfase

Verdediger Devon Koswal verraste na een uur nog bijna zijn eigen doelman Liam Bossin, maar de Belgische Ier was alert en hield zijn doel schoon.

Na de aansluitingstreffer van Helmond en meer gemiste kansen van de Schapekoppen leek het nog spannend te gaan worden. Een kopbal had de Brabanders nog een punt op kunnen leveren, maar die ging op de lat. De thuisploeg hield daarna stand en sleepte zo de drie punten binnen.

Door de overwinning geeft FC Dordt de rode lantaarn na één dag weer door aan FC Den Bosch.

Lees ook

Het Jaar Van: PKC'ers blikken terug op krankzinnig 'comeback season'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Voor ...

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...