Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht knokt zich naar zege bij Roda JC en stijgt naar top drie

Devin Haen scoorde de enige treffer in Kerkrade archieffoto: René Kamps
Het is FC Dordrecht voor het eerst in decennia gelukt om te winnen bij Roda JC. Een treffer van Devin Haen leverde een 0-1 zege én een top drie-notering in de Keuken Kampioen Divisie op.
Corrado Francke | 13 december 2024 22:00 | Aangepast op 13 december 2024 22:00
In de afgelopen jaren leverde het bezoek aan het Parkstad Limburg Stadion zelden een resultaat op. Want de laatste zege in zuidoost-Limburg dateerde, tot vrijdagavond, van 6 december 1992. In de PTT Telecompetitie won het toenmalige Dordrecht'90 met 1-3, maar daarna was het gedaan met de pret.

Daar wilde de ploeg maar eens verandering in brengen, met tien dezelfde namen als een week eerder (3-2 zege op Telstar) én Daniël van Vianen in de basis. De middenvelder uit Groot-Ammers verving de licht geblesseerde Rocco Robert Shein, die als vaste waarde voor FC Dordrecht én Ests international drukke maanden achter de rug heeft.

Sterke start
Die honger naar een langverwachte zege bij Roda JC vertaalde zich al na een kwart wedstrijd in de openingstreffer. Jaden Slory zette voor vanaf links, Gabriele Parlanti zorgde koppend voor een assist en Devin Haen tikte de 0-1 binnen, tevens zijn achtste seizoenstreffer.

In het eerste deel dat aan de goal vooraf ging, waren de hoogtepunten spaarzaam. Zo strandde een schot van Slory op Roda-doelman Nick Marsman en hoefde collega-goalie Liam Bossin niet in te grijpen bij pogingen van Cain Seedorf.

Geen penalty voor Slory
Slory ging na een uitstekende pass van Jari Schuurman nog alleen af op Marsman, maar een licht duwtje van Thomas Oude Kotte bracht hem uit balans. De Feyenoord-huurling protesteerde omdat hij geen penalty kreeg en werd daarvoor op de bon geslingerd door arbiter Richard Martens, die geen overtreding zag in de duw.

De thuisploeg moest na rust komen, maar van harte ging dat niet. Want talloze voorzetten bereikten helemaal niemand, tot tevredenheid van het prima gepositioneerde FC Dordrecht. Het noopte Roda-coach Bas Sibum tot twee snelle wissels na rust, al bleef het elftal van Melvin Boel ook in de fase daarna makkelijk op de been.

Kansen aan beide kanten
Sterker nog: de ploeg raakte via de uitstekend spelende Parlanti, die Marsman te slim af dacht te zijn in de korte hoek, zelfs nog de paal. Aan de overkant moest Sem Valk doelman Bossin te hulp schieten bij een nieuwe poging van Seedorf.

Het was een aantrekkelijk begin van de slotfase, waarin FC Dordrecht aanvallend geen vuist meer maakte en vooral op verdedigen aangewezen was. De gelijkmaker viel echter niet meer, want invallers Joshua Schwirten en Enrique Peña Zauner maakten het Bossin niet lastig genoeg. Het bleef daardoor 0-1 en zo namen de bezoekers voor het eerst sinds 1992 weer eens de volle buit mee naar de Merwestad.

Top drie
Door de tiende seizoenszege stijgt de ploeg tevens naar de derde plek in de Keuken Kampioen Divisie. En de achterstand op lijstaanvoerder Excelsior? Die bedraagt, met nog maar één duel te gaan voor de winterstop, slechts drie punten.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux, Valk, Van der Avert, Hilton (Codutti/90+3); Van Vianen, Parlanti (Tabiri/81), Schuurman (Van der Sluijs/73); Osundina (M'Bemba/81), Haen, Slory (Zandbergen/73)

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Opsporingsdienst doet inval in woning van scheepsbouwer Kommer Damen (81)

De FIOD heeft dinsdagochtend een inval gedaan in het huis van Kommer Damen in Noordeloos. Dat bevest...

Sliedrechtse wethouder stapt per direct op na rapport over renovatie raadhuis

De Sliedrechtse wethouder Roelant Bijderwieden (VVD) stapt per direct op. Hij doet dat naar aanleidi...

Passagiers reanimeren man in trein

In de trein van Dordrecht naar Arnhem is dinsdagochtend een man onwel geworden. Medepassagiers grepe...

Goed afval scheiden loont: Ambachters krijgen eenmalige korting op afvalstoffenheffing

Een flinke meevaller voor huishoudens in Hendrik-Ido-Ambacht: doordat de kosten voor afvalverwerking...

Niet gesprongen explosief gevonden in Amstelwijck

Bij het bodemonderzoek in Amstelwijck in Dordrecht is een explosief uit de Tweede Wereldoorlog gevon...

Verdachte eet in politiebus een gekookt eitje en spuugt muntgeld uit

De politie van het team Drechtsteden-Buiten heeft maandagavond een bijzondere verdachte in de bus me...