gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht maakt zich op voor Haagse heksenketel: ‘Zij moeten, wij mogen’

3e896771cb5aebad3935e8386d13e869.jpg

De weken van de waarheid zijn in aantocht voor FC Dordrecht. De huidige nummer vier van de eerste divisie begint zondag aan het laatste reguliere seizoensdeel met een beladen confrontatie bij ADO Den Haag. “Ik denk dat duidelijk is dat ADO de favoriet is.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Veel ervaren spelers, uitstekend in vorm en steun van een nagenoeg uitverkocht stadion. Dordt-trainer Melvin Boel somt de redenen op waarom hij de favorietenrol niet aan zijn eigen team, maar aan de provinciegenoot toedicht. “Wel is het aan ons om te zorgen dat we dat stadion zo snel mogelijk stil krijgen. Op het moment dat wij goed spelen, komt er nog meer druk bij ADO. Zij moeten, wij mogen.”

Concurrentiestrijd
Daarmee doelt hij op de ambities bij ADO, dat ‘zo snel mogelijk’ wil promoveren, iets groter zijn dan aan de Krommedijk. “Wij zijn natuurlijk maar het ‘kleine’ Dordrecht, al neemt het niet weg dat wij een concurrent zijn van dit ADO. Zij worden gesterkt door het thuispubliek, alleen geeft het ook een bepaalde druk. Die jongens weten dat ze daar moeten presteren”, benadrukt Boel.

De beste twee ploegen van de Keuken Kampioen Divisie promoveren direct naar de eredivisie. Momenteel gaan de nummers drie tot en met zeven - FC Den Bosch staat nu tiende, maar is als periodewinnaar al zeker van een plek – de play-offs in. Zo ook FC Dordrecht, dat het gat naar de huidige niet-nacompetitiedeelnemers de laatste weken verder zag groeien.

“We zullen nog een aantal punten nodig hebben om die play-offs te halen, daar ben je echt nog niet. In deze competitie kan iedereen van elkaar winnen, dus wij zullen iedere week ons best moeten doen om punten te halen”, zegt Boel, die wel de kanttekening maakt dat veel concurrenten van de Krommedijkclub elkaar nog treffen.

International
Op de woensdagtraining, waar Yannis M’Bemba net als de langer uitgeschakelde Rene Kriwak ontbrak, werd Kwame Tabiri nog in het zonnetje gezet. De 18-jarige middenvelder maakte in de interlandperiode zijn debuut voor Ghana onder 20. ”Supermooi”, aldus Boel, die al wist dat zijn debuut aanstaande was omdat de Ghanese coaches alle opgeroepen spelers in actie wilden zien.

De wedstrijd van komende zondag begint om 16.45 uur en staat onder leiding van Allard Lindhout. Eerder dit seizoen werd het 1-1 aan de Krommedijk, waarna er ongeregeldheden ontstonden tussen aanhangers van beide ploegen.

Lees ook

PHOTO-2026-03-20-13-08-30.jpg

Hongerige Lady Lions op zoek naar 5e landstitel in 7 jaar

De Dordtse Lady Lions zijn hot in ijshockeyland. De ploeg van coach Rick van Haren pakte al vier keer de landstitel en is daarmee zeer dominant in het ijshockey. Nu maakt de ploeg zich op voor de strijd om de vijfde landstitel. Het succes is niet onopgemerkt gebleven. Begin dit jaar ontving het team al de prijs voor Dordtse Sportploeg van 2025. Maar wat is het geheim achter hun succes én hoe blijf je aan de top na zoveel prijzen?

zoekhetuitmanrechtbank.jpg

Als de zanger van de punkband het uitmaakt met Nina (25) verandert zijn leven in een nachtmerrie

Nina kan er niet tegen dat Jullian geen relatie meer met haar wil. Ze belt hem honderden keren en begint een lastercampagne op sociale media. Na een jaar zien de twee elkaar weer terug. In de rechtszaal.

controle sliedrecht baanhoek.png

Politie gaat machinisten controleren: 'Snelheidsovertredingen geconstateerd'

De politie gaat de snelheid van treinen van Qbuzz controleren. Uit onderzoek van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) blijkt dat machinisten zich niet houden aan de snelheidsbeperking die geldt bij station Baanhoek in Sliedrecht. Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.